در همه پروژه‌های طراحی دکوراسیون داخلی و یا بازسازی منزل، یکی از مهمترین بخش‌هایی که افراد به آن توجه دارند آشپزخانه است. طراحی داخلی آشپزخانه هرچقدر مدرن‌تر و زیباتر باشد، بر روی کل خانه تاثیر گذارتر خواهد بود. کابینت آشپزخانه مهمترین عنصر در متحول کردن فضای داخلی آشپزخانه است .

 مهم ترین نکاتی که باید در طراحی کابینت مد نظر داشته باشید

در انتخاب کابینت آشپزخانه به چه نکاتی دقت کنیم؟

انتخاب کابینت تصمیم مهمی است و باید در انتخاب آن توجه زیادی کنیم، از این رو در ادامه با انواع عواملی که در انتخاب کابینت  آشپزخانه باید به آن توجه کرد، آشنا خواهیم شد.

طراحی کابینت آشپزخانه :

اولین چیزی که برای انتخاب کابینت آشپزخانه هنگام سفارش پرسیده می‌شود در مورد طراحی کابینت است. به طور کلی دو دسته طراحی برای این امر وجود دارد:

1.طراحی کلاسیک:

به طور معمول انتخاب رنگ در سبک کلاسیک محدودتر است و از طرفی دیگر معمولا استفاده از رنگ‌های سفید و رنگ‌های طرح چوب در این طراحی بیشتر به چشم می‌خورد.

2.طراحی مدرن:

در طراحی مدرن استفاده از رنگ‌ها آزادانه‌تر است و می‌توان رنگ‌های مختلف را انتخاب کرد. این حق انتخاب در بحث جنس بدنه نیز صدق می‌کند و حق انتخاب‌ها در طراحی مدرن بیشتر از طرح کلاسیک است.

نکات مهم در طراحی کابینت

2. جنس بدنه کابینت

جنس کابینت از عوامل مهم در مورد در نظر گرفتن بودجه، همچنین کیفیت و عمر است. انتخاب جنس کابینت بیشتر با توجه به بودجه مشتریان و همچنین انتظاری که از استحکام کابینت دارند مشخص می‌شود. از جمله جنس‌هایی که در طراحی به کار برده می‌شوند کابینت های فلزی ،چوبی ،ام دی اف ، های گلاس هستند.

3. رنگ کابینت

بعد از سبک طراحی و جنس بدنه کابینت، باید رنگ مناسب را انتخاب کنیم. رنگ یکی از مهم‌ترین عوامل در ظاهر و زیبایی آشپزخانه به شمار می‌رود. انتخاب رنگ در کابینت آشپزخانه در روحیه و جو فضا تاثیر بسیاری خواهد داشت پس بیشتر دقت کنید.برای انتخاب رنگ، اول از همه باید به اجزا توجه کرد تا متناسب با سایر وسایل باشد. باید رنگ  را متناسب با مواردی از جمله یخچال، میز ناهار خوری، گاز و فر و… انتخاب کرد.البته همانطور که گفته شد اهمیت کابینت در دکوراسیون آشپزخانه از هر عنصر دیگری بالاتر است، به همین دلیل بهتر است اثاثیه  را هماهنگ با کابینت انتخاب کنید و نه برعکس.از جمله رنگ‌های معمول در این وسیله، تم رنگ سفید یا خنثی (شامل رنگ سفید، خاکستری روشن، کرم، استخوانی و یخچالی) و تم رنگ قهوه‌ای (شامل رنگ قهوه ای روشن و تیره، و طرح‌های چوب) محسوب می‌شود. به این نکته توجه کنید که در طرح‌های مدرن استفاده از رنگ‌های غیر معمول نیز بیشتر کاربرد دارد.معمولا متناسب با فضا از لحاظ گرمی یا سردی و نور طبیعی، رنگ‌های مختلفی ممکن است استفاده شود.

نکات مهم در طراحی کابینت

4. صفحه کابینت

یکی دیگر از قسمت‌های مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه، صفحه آن است که روی کابینت، جزیره و گاهی روی میز ناهار خوری نزدیک آشپزخانه قرار خواهد گرفت.انتخاب صفحه کابینت علاوه بر بحث زیبایی محیط، به بحث کاربردی نیز مرتبط است. صفحه کابینت آشپزخانه باید علاوه بر جلوه‌ای که به فضا و خود وسیله می‌دهد از استحکام خوبی برخوردار باشد؛ زیرا روی این  صفحات برخی اجزای فضا قرار می‌گیرد و یا در داخل آن نصب می‌شود.صفحات کابینت تنوع بسیار زیادی دارند، که از نظر استحکام، زیبایی، قیمت و عوامل مختلف می‌توان آنها را دسته بندی کرد.

5. ابعاد آشپزخانه برای انتخاب کابینت

از دیگر نکات مهمی که در انتخاب کابینت آشپزخانه نقش به سزایی دارد، ابعاد آشپزخانه است. زیرا توجه به ابعاد تا حد به سزایی می‌تواند مدل دلخواه و حتی رنگ را تحت تاثیر قرار دهد.مدل های کابینت برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ متفاوت است.برای مطالعه بیشتر میتوان مقاله تغییر دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی را مطالعه کنید.

نکات مهم درباره دکوراسیون کابینت ها

این کابینت آشپزخانه است که دکوراسیون آشپزخانه را تشکیل می دهد و سبک طراحی آن را مشخص می کند به همین دلیل است که می گویند کابینت ها در آشپرخانه حرف اول را می زنند، پس باید در انتخاب مدل و رنگ کابینت های آشپزخانه حسابی دقت کنید.آشپزخانه قلب هر خانه است پس باید برای زیباتر شدن دکوراسیون قلب خانه سلیقه به خرج داد، این وسیله در انواع مدل های مختلف و جدید وجود دارند که انتخاب آن ها کامل سلیقه است اما برای انتخاب آن ها بد نیست یک سری نکات را بدانید.

 انتخاب کابینت

سخن پایانی :

آشپزخانه توسط کابینت‌ بندی جلوه و زیبایی خاص خود را پیدا می‌کند. همین دلیل است که باعث می‌شود دکوراسیون داخلی خود را به طراحان حرفه ای سایت سرنقش بسپارید . در این مطلب تمام نکات کلیدی و بسیار مهمی برای داشتن انتخابی مناسب و درست ارائه شد که می‌توانید از آنها ایده دریافت کنید. برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست