امروزه طراحی رستوران یکی از اصول مهم مشتری مداری در رستوران ها شناخته می شود. استقبال افراد از گل و گیاه در منزل ، فضاهای باز ، لابی ها و تالارها توانسته است به سبکی جذاب در طراحی داخلی فضاهای تجاری توسط طراحان تبدیل شود. طراحی رستوران می تواند تاثیر بسزایی در جلب مشتری برای ورود به داخل  داشته باشد.در این مقاله نکات استفاده از گل و گیاه در طراحی رستوران را بررسی می کنیم.

طراحی داخلی با گیاه رستوران

در طراحی رستوران گل و گیاه می توانند در ابعاد و مقیاس کوچک مانند گلدن های روی میز و یا در ابعاد بزرگتر مانند دیوارهای سبز در طراحی داخلی  رستوران به کار برده شوند.

اصول طراحی رستوران با گیاهان

از دیگر نکات مهم در اصول طراحی رستوران استفاده از گل و گیاه در طراحی دکوراسیون است.گل های طبیعی و مصنوعی می توانند جلوه بسیار خوبی به فضای داخلی شما ببخشد و روح تازه ای در فضا ایجاد نمایند.هر جا گل و گیاه هست و طبیعت با خود نشاط و سرزندگی می آورد،این روی روحیه افرادی که برای صرف غذا رستوران شما را انتخاب می کنند نیز اثرگذار است.اگر منظره اطراف رستوران شما چندان جالب نیست شما می توانید با آرایش درختان و گیاهان و بوته های اطراف آن را به نحوی در نظر مشتری نمایید و یا مناظر بد اطراف را از دید مشتری پنهان دارید.آب نیز مانند گل ها و گیاهان با خو طراوت و زندگی می آورد.آبنما در اصول طراحی رستوران نقش بسیار مهمی دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی

مزایای کاربرد گل و گیاه در طراحی رستوران

گل و گیاه انرژی بخش است و روحیه افراد را بهبود می بخشد. از طرفی دیگر گل و گیاه می توانند محیط را مرطوب و مطبوع کند.اگر فضای رستوران شما در نزدیکی یک محیط شلوغ و پرسروصدا قرار دارد. فضای پر از گل و گیاه می تواند علاوه بر ایجاد فضایی مرطوب ، هوای داخلی رستوران را تصفیه می کند. همچنین گل های که دارای بوی خوش و یا رنگ های متنوع هستند می تواند یک فضای شاد و فرح بخش برای حاضرین خلق کند. بنابراین ایده خوب برای ایجاد بوی خوش استفاده از گل های عطری به جای خوشبو کننده های مصنوعی در داخل رستوران است.

چگونگی طراحی رستوران با استفاده از گل و گیاه

1.رعایت کردن ترتیب چیدن گل برای طراحی رستوران هم نکته حائز اهمیتی است. برای چیدن گل ها بر روی میز رستوارن حتما باید این نکته را در نظر گرفت که، قرار است گل ها برای افزایش جذابیت رستوران به کار گرفته شوند، نه به عنوان حواس پرتی مشتریان.

2.گلدان‌های محبوب روی میز رستوران ها، گلدان های کوچک هستند، زیرا آنها ساده و کم هزینه هستند و دید مشتری را هم محدود نمی کنند.

3.در میان گل هایی که برای تزئین میز های رستوران استفاده می شود گل های گرمسیری مانند گل خرچنگی ، گل شیپوری ، پرنده بهشتی ، برگ های بزرگ مانند عبایی ، آرالیا ، فیلودندرون ، انجیری و گیاهانی مثل بید ، توس، شاه بلوط و بامبو نه تنها به خاطر خطوط و اشکال جالبی که دارند بلکه به خاطر انواع متنوعی از بافت ها و رنگ ها پر طرفدار هستند.
4.انتخاب گل باید با فصلی که در آن قرار داریم متناسب باشد. میتوان میوه های کوچک و تزئینی را به گل‌های رستوران اضافه نمود، که آن‌ها را رنگی تر و جذاب تر نشان دهند.

5.در طراحی رستوران جهت رفع نگرانی از خشک شدن و یا کهنه شدن میوه ها می توان از مرکبات درسته در میان گل ها استفاده کرد که هم بوی مطبوعی دارند و هم جذابیت بصری آرایش گل‌ها را افزایش می‌دهند.
6.بهتر است گل‌هایی انتخاب شوند که به مدت 5 تا 7 روز دوام دارند؛ مانند گل لاله ، خرزه هندی و یا گل داودی. بعضی از گل های دیگر زندگی کوتاه مدتی دارند و هزینه‌ها را بابت تعویض، افزایش می‌دهند و یا بعداز دو سه روز پلاسیده می شوند و زیبایی رستوران را زیر سوال می برند. بهترین راه این است گل هایی انتخاب شوند که جوانه های کوچکی هستند و به مرور در طول یک و یا دو هفته تبدیل به شکوفه هایی زیبا می‌شوند.

 

شیوه های خلاقانه طراحی رستوران‌

نکات نگهداری از گلدان در دکوراسیون رستوران

در طراحی رستوران برای اطمینان از ماندگاری گل ها بهتر است هر روز آب گلدان ها را عوض شود و هنگام تعطیل شدن رستوران، آنها در یخچال قرار گیرند تات طراوت اولیه را حفظ کنند. در نهایت برای این که گل‌ها دوام بیشتری داشته باشند می توان یک اسپری نگهدارنده گل و گیاه تهیه کرد و یا یک حبه قند و یکی دو قطره سفید کننده لباس داخل آب گلدان ریخت تا گلبرگ ها را از شر خراب شدن در امان نگه ‌دارد و همچنین از از رشد باکتری جلوگیری کند.

سخن پایانی :

همانطور که به شما وعده داده بودیم در این مقاله تمام نکات در رابطه با استفاده از گل و گیاه در رستوران ارایه شده است.در شرکت سرنقش ، مجموعه ای از هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانید جانی دیگر به کسب و کار خود بدهید.برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست