طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران و به طور کلی دکوراسیون داخلی برای جذب مشتری نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در واقع برای دکوراسیون رستوران لازم است که نوع مکان مشخص باشد و طبق مکان مدنظر سبک معماری آن را می توانید انتخاب کنید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با طراحی داخلی کافه رستوران آشنا شوید.

اهمیت طراحی داخلی رستوران

همانطور که در ابتدا مطلب بیان شد، طراحی رستوران موضوع مهمی است و در جذب مشتری و وفاداری مشتری تاثیر زیادی دارد. برای دکوراسیون داخلی رستوران لازم است که به نوع رستوران و منو غذایی که در آن رستوران سرو می شود توجه شود. به طور مثال طراحی داخلی کافه رستوران با فست فود متفاوت است. در فست فود ها از رنگ های شاد و چیدمان ساده استفاده می گردد در حالی که در رستوران ها از رنگ های ملایم و مبلمان مجلل استفاده می شود.

اهمیت طراحی داخلی رستوران

در دکوراسیون داخلی رستوران باید به چه نکاتی توجه گردد؟

برای طراحی رستوران باید آرامش در فضا رستوران را حتما درنظر داشته باشید اما به صورتی نباشد که هیجان، پویایی  و نشاط از بین رود در طراحی دکوراسیون داخلی لازم است که نشاط و آرامش با هم ترکیب شوند. در واقع طراحی داخلی رستوران تنها طراحی نما نمی باشد و به این صورت است که تعریف اهمیت و نقش طراحی داخلی در جلب رضایت مشتریان نیز بیش از هر کس بر عهده طراحان داخلی است.

طراحی نمای رستوران

مکان رستوران بر روی معماری رستوران تاثیر زیادی دارد. به طور مثال طراحی نمای رستوران در کنار دریا با رستوران داخل شهر یا بین جاده ای کاملا متفاوت است. اولین موردی که توجه مشتری را به خودش جلب می کند، سردر و طراحی نمای بیرونی رستوران است و سپس دکوراسیون داخلی توجه او را جلب می کند. طراحی میز و صندلي ، نور پردازي رستوران ، رنگ ، کف سالن و غیره از مواردی است که مشتری به آن توجه خواهد کرد و نشان دهنده مجلل بودن رستوران یا ارزان بودن آن است.  مشتری برای تصمیم گیری به تمام این موارد توجه می کند و جالب است که بدانید مشتري معمولا براي انتخاب رستوران دلخواه به شیوه جستجو برای خرید کالا عمل مي کند.

معماری رستوران

لازم است که این نکته را بدانید که برای طراحی داخلی رستوران مدرن باید سه پارامتر اصلی یعنی: فضا، ایده و طراحی توجه داشته باشید. طراحی رستوران در کشور های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال: در کشورهای آسیای مرکزی بیشتر از چوب برای طراحی داخلی کافه رستوران استفاده می شود. اما در کشورهای آمریکایی و اروپایی نورپردازی رستوران بسیار مهم است و جزء اولویت های اصلی دکوراسیون داخلی رستوران محسوب می شود.

برای طراحی داخلی رستوران مدرن می توانید از رنگ های آبی روشن و خاکستری، استفاده کنید و با این کار  بافت و روشنایی بیشتری به محیط خواهید داد. برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن، می توان از ابزار و بافت های قوی تر به مانند: آجر و اکسسورهای چوبی، سنگ های قیمتی و گران بها استفاده کرد.

طراحی رستوران سنتی

در طراحی داخلی رستوران سنتی از سقف های کوتاه استفاده می شود که باعث ایجاد صمیمیت بیشتری شود. البته از گذشته رستوران فضای باز جز رستوران های سنتی محسوب می شد و با توجه به این موضوع برای طراحی داخلی رستوران باید دو محیط در نظر گرفته شود که در فصل سرما در محیط سربسته و در گرما از فضای باز استفاده شود. اگر دارای فضای باز برای رستوران سنتی خود هستید بهتر است که از درخت و گل و گیاه و آبنما های زیبا استفاده کنید تا مشتری با خوردن غذا در باغچه رستوران لذت ببرد.

طراحی رستوران سنتی

نکات طراحی رستوران مدرن

برای طراحی داخلی رستوران مدرن یکی از نکات بسیار مهم آن نورپردازی است. بهتر است که در طراحی نمای بیرونی رستوران هم توجه داشته باشید تا مشتری را به سمت خود جذب کند. با نصب لامپ های تزئینی و فانتزی می توانید میزان نور در رستوران را کنترل کنید و باعث زیبایی دکوراسیون رستوران هم شوید. شما می توانید برای لوکس تر شدن فضا دیوار ها را کاغذ دیواری کنید و همین طور سقف کاذب رستوران هم نکته مهمی است که در طراحی معماری رستوران مدرن خود استفاده کنید.

طراحی کافه باغ

صرف غذا در باغ رستوران بسیار آرامبخش و لذتبخش برای مشتری خواهد بود. در واقع هنگامی که همه ما نام کافه باغ را می شنویم در ذهن خودمان یک فضای آرام و سنتی را تصور می کنیم. پس تمام افرادی که رستوران های فضا باز را انتخاب می کنند به دنبال این هستند که غذا خود را در یک محیط سنتی و خوش آب و هوا میل کنند. به همین دلیل طراحی باغچه رستوران شما بسیار مهم است. سعی کنید از آبنمای زیبایی استفاده کنید زیرا صدای آب آرامش بخش است. علاوه بر این ها طراحی نوع میز و صندلی ها، تخت و یا آلاچیق و محل قرارگیری آن ها در یک باغ رستوران از اهمیت بالایی برخوردار است که توجه به این جزئیات به شما کمک می کند یک کافه باغ جذاب و زیبا داشته باشید.

طراحی کافه باغ

رنگ ها در طراحی داخلی رستوران

رنگ ها تاثیر زیادی در رفتار و احساس افراد دارند و با توجه به این موضوع رنگ ها یکی از پارامتر های مهم و تاثیر گذار بر روی رفتار مشتری ها هستند. استفاده از طرح های رنگی روشن برای رستوران های که دارای فضا کوچک هستند بسیار مناسب است و به نوعی رنگ های روشن آرامبخش هستند.

استفاده از طرح رنگ های تیره برای طراحی کافه رستوران ها بسیار مناسب است. اما در استفاده رنگ های تیره دقت کنید که اگر بیش از حد از رنگ های تیره استفاده کنید فضای شما را کوچک و تنگ تر نشان می دهد. رنگ های گرم هم بسیار هیجان انگیز هستند و در فست فود ها می توانید از این پالت رنگ استفاده کنید. همچنین اگر به دنبال طرح رنگ های ملایمی برای رستوران خود هستید می توانید از رنگ های پاستیلی استفاده در معماری رستوران خود استفاده کنید.

لوازم رستوارن

 1. میز
 2. صندلی
 3.  میز کمکی
 4.  میز چرخدار
 5. میز مقسم
 6. میز صندوق
 7. میز سرویس
 8. صندلی مخصوص اطفال
 9. ظروف مختلف سرویس
 10. گلدان برای گل
 11. تریلی های مختلف برای دسر و ظروف
 12. هواکش برای خارج شدن دود

نکات مهم طراحی داخلی کافه رستوران

آرامش در رستوران برای مشتریان فراهم باشد و به گونه ای طراحی گردد که آن ها فضای رستوران را به مانند خانه خود بدانند و به دوستان خود رستوران شما را توصیه کنند.
مشتری ها باید به راحتی و از هر طریقی بتوانند سفارش دهند. پس در کنار سفارشات تلفنی ، باید بخش سفارشات آنلاین هم داشته باشید و با پرداخت هزینه در زمان سفارش، میزان معطلی را به حداقل رساند. همچنین داشتن پیک تحویل غذا از ملزومات رستوران های امروزی است.

طراحی داخلی رستوران با کمترین هزینه

قیمت طراحی داخلی رستوران موضوع بسیار مهمی است و همه دوست دارند با کمترین هزینه ، یک دکوراسیون داخلی شیکی برای رستوران خود اجرا کنند. پیشنهاد ما اینست استفاده از مشاوره و راهنمایی طراح دکوراسیون که با ضوابط طراحی رستوان و فست فود آشنا است تاثیر زیادی در کاهش هزینه ی چیدمان دکوراسیون رستوران شما دارد. انتخاب بهترین متریال متناسب با سبک دکوراسیون شما؛ آشنایی با چالش هایی که در حین اجرای دکوراسیون داخلی پیش میآید و خرید لوازم رستوران اعم از مبل ، میز ، صندلی ، پیشخوان ، پوستر و … با قیمت مناسب و متناسب با بودجه ی شما از مزایای اینکار است.

جدیدترین دکوراسیون داخلی رستوران 2021

شرکت سرنقش ، مجموعه ای هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانید جانی دیگر به کسب و کار خود بدهید و با بهترین متریال از متدهای روز دنیا برای ساخت و طراحی داخلی رستوران در تهران یا سایر شهرها استفاده کنید. مزایای همکاری با ما، طراحی منحصر بفرد؛ پشتیبانی از خدمات ارائه شده و کیفیت اجرای مناسب و استاندارد میباشد. کافیست نمونه کارهای این مجموعه را بررسی کرده و سپس با اطمینان از کیفیت کار ، برای دریافت مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید. رویاهایتان را به تصویر بکشید.

فهرست