تجربه ثابت کرده است که شاخص رنگ محیط علاوه بر زیبایی دکوراسیون در میزان اشتهای افراد نیز تاثیر می گذارد بنابراین، شاخص انتخاب رنگ دکوراسیون رستوران و فست فود اهمیت زیادی دارد و باید توجه کنیم که ازچه رنگ هایی باید استفاده و یا اجتناب کرد؟علاوه براین ، نورپردازی ،اثاثیه و … هم برای ایجاد فضایی جذاب برای مشتریان اهمیت دارد.

رنگ دکوراسیون فست فود و رستوارن

سبک دکوراسیون رستوران

در اولین گام برای انتخاب رنگ دکوراسیون رستوران و فست فود باید مشخص کنید که قصد دارید چه سبک رستورانی را راه اندازی کنید؛ مدرن یا سنتی؟ در حالت کلی در رستوران های مدرن فضا تاریکتر و نوع رنگ های به کار رفته در آن نیز شادتر می باشند. اما در رستوران های سنتی نور محیط در حد متوسط بوده و بیشتر از رنگ های کرم و قهوه ای در دکوراسیون استفاده میشود.

فاکتورهای مهم در انتخاب  رنگ دکوراسیون رستوران و فست فود

تفاوتی ندارد که بخواهید طراحی دکوراسیون رستوران را انجام دهید یا فست فود و یا حتی هتل و غیره، در هر صورت نمی توان تنها یک فاکتور را ملاک انتخاب ها قرار داد. در واقع دکوراسیون عالی و تاثیرگذار تلفیقی از چند انتخاب عالی در کنار هم می باشد که در نهایت منجر به نتیجه و بازخورد مثبت شده است.

بهترین رنگ و طراحی دکوراسیون

بدترین رنگ برای دکوراسیون داخلی

علاوه برزرد روشن ، آبی و بنفش هم برای رنگ دکوراسیون رستوران و فست فود مناسب نیستند. در واقع، آبی پر طرفدار ترین رنگ در امریکاست و فضارا آرامش بخش میکند ولی برای فضای رستوران مناسب نمی باشد به این دلیل که هیچ غذایی به طور طبیعی به رنگ آبی نیست و بیش تر غذاهای آبی رنگ ،غذای بچه هاست که به طورمصنوعی آبی شده اند همین امر در مورد رنگ بنفش هم صدق میکند که در واقع باعث کاهش اشتها میشود.

رنگ های خنثی

سیاه، سفید، بژ، خاکستری و قهوه ای همه رنگ های عالی برای دکور رستوران هستند. رنگ های تیره مانند قهوه ای و سیاه پیچیدگی را نشان میدهند ،سفید نشان دهنده پاکیزگی و یکنواختی است. بژ، خاکستری و قهوه ای رنگ هایی ایده آل برای ایجاد یک محیط گرم و صمیمی هستند، که اجازه می دهد غذا و خدمات خودشان را نشان دهند.

 اهمیت اثاث و وسایل در انتخاب رنگ دکوراسیون

در کنار اهمیت رنگ  رنگ دکوراسیون رستوران و فست فود، اثاثیه هم می تواند کمک کند تا رستوران  و فست و فود دارای فضایی جذاب برای مشتری باشد. به دیوارهای خاکستری ملایم، همراه با مبلمان و سنگ های شیشه ای یا قهوه ای خاکستری همراه با میز فلزی و صندلی های مخملی سبز فکر کنید.آب و آتش عناصری هستند که می توانند یک رستوران را برجسته کنند. به همین دلیل است که بسیاری از رستوران ها دارای آکواریم یا شومینه هستند. درست همانند انسان ها که شخصیت دارند، رستوران ها هم صاحب شخصیت هستند، فضای داخلی سفالی و کاشی شده دارای شخصیت بسیار متفاوتی نسبت به یک اتاق قرمزمایل به زرد است رنگ های روشن می توانند به بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک کمک کنند، در حالی که رنگ های گرم تر به ایجاد صمیمیت در فضاهای بزرگتر کمک می کنند.در نهایت، درهنگام انتخاب ترکیب رنگ رستوران تان دقت داشته باشید، شما نمی خواهید رستوران جدید تان قدیمی به نظر برسد یا این که مجبور شوید دکورتان را بعد از چند سال عوض کنید.

طراحی رستوران و فست وفود

بهترین رنگ برای رستوران

رنگ های گرم، از جمله قرمز، زرد و نارنجی بیشترین تاثیر را در افزایش میزان اشتهای افراد دارند. به خصوص رنگ قرمز که یک محیط باکلاس را برای غذا خوردن ایجاد می کند.اما نکته مهم این است که تمام طیف های قرمز،نارنجی یا زرد با هم برابر نیستند از طیف های پررنگ و یا تند برای رنگ اصلی خود استفاده نکنید به طور مثال استفاده ازرنگ زرد پررنگ می تواند آزاردهنده باشد. رنگ های زرد و نارنجی میتوانند به دکور رستوران شما هیجان ببخشند به شرطی که ازطیف های پررنگ استفاده نکنید.سبز یکی ازموارد پر طرفداردر انتخاب رنگ دکوراسیون رستوران و فست فود است. ترکیب رنگ های تند با رنگ های سبز و خاکی عالی است در یک رستوران، دیوارهای سبز سلامت و طبیعت را نشان می دهند و می تواند نشان دهد که منوی آن ها سالم تر از رقبایشان است.

بهترین رنگ برای رستوران با پالت های رنگی

بهترین ترکیب رنگ در طراحی دکور رستوران و فست فود

یکی از اصول طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از ترکیب رنگ دکوراسیون رستوران و فست فود مناسب به جای به کار بردن یک رنگ در آن می باشد. در نتیجه اگر به دنبال بهترین رنگ برای رستوران هستید، بهتر این است که به دنبال بهترین ترکیب رنگ برای این محیط ها باشید. چون محیط های تک رنگ خیلی زود باعث خستگی افراد می گردد و در مقابل استفاده از هارمونی هوشمندانه منجر به بازخورد مثبت می گردد.

  • بژ، زرد کمرنگ، سفید، خاکستری روشن و استخوانی
  • قرمز تیره، بنفش، آبی پر رنگ، سبز تیره و قرمز مایل به قهوه ای (البته این رنگ بیشتر برای فضای کافی شاپ مناسب است)
  • زرد، قرمز، نارنجی، طلایی و قهوه ای روشن
  • قهوه ای، سبز زیتونی، نارنجی، زرشکی

نورپردازی رستوران یا فست فود

سخن پایانی :

شرکت سرنقش ، مجموعه ای هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانید جانی دیگر به کسب و کار خود بدهید و همین حالا با تماس بگیرید و مشاوره ای رایگان داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست