در دنیای امروز دیگر از کافی شاپ‌ها به عنوان مکان‌هایی فقط برای نوشیدن قهوه و خوراکی استفاده نمی‌شود. این روزها افراد تمایل دارند زمانی را جهت وقت گذراندن و گفتگو با دوستان یا قرار ملاقات‌های دوستانه و فراهم آوردن لحظه هایی خوش در آنجا سپری نمایند. امروز مدل‌های مختلفی از کافی شاپ وجود دارد. دیگر همه چیز در یک چهاردیواری خلاصه نمی‌شود. برخی از محیط‌های کافه‌ای دارای فضای باز و یا به اصطلاح حیاط هستند. این موقعیت بسیار ویژه است و اگر به آن رسیدگی بشود می‌تواند سکوی پرواز صاحبان کافه باشد. از این رو دیزاین کافه های حیاط دار از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. در ادامه ایده‌هایی برای دیزاین کافی شاپ در فضای باز در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم با مشاهده آن‌ها نکات لازم را دریافت کنید.

طراحی کافه حیاط دار

نقش رنگ ها در دیزاین کافه های حیاط دار

در مسئله‌ی طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر رنگ‌ها را بر فضای داخلی و خارجی کافی شاپ نمی توان نادیده گرفت. بهتر است شما رنگ‌هایی را با یکدیگر ترکیب نمایید که موجب ایجاد طروات و انرژی مثبت در فضای کافی شاپ شوند. اگر شما تمایل دارید فضایی جذاب و دنجی را در کافی شاپ ایجاد نمایید بهتر است از رنگ و طرح‌های زنده استفاده کنید. طراحی نورپردازی برای قسمت بیرونی کافی شاپ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.  شما می‌توانید فضای بیرونی کافی شاپ را به کمک چراغ‌های مدرن نورپردازی نمایید. همچنین بهتر است در قسمت کفپوش کافی شاپ چراغ‌های داخلی زمینی را نصب کنید تا فضای بیرونی کافی شاپ از نورپردازی مناسبی برخوردار شود. نصب سایبان روی فضای نشستن مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. بهتر است سایبان با طرح و رنگی کاربردی را روی صندلی و مبلمان نصب نمایید تا مشتریان در هنگام روز در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرند.

انواع طراحی کافی شاپ حیاط دار

 سبک دیزاین کافی شاپ انواع مختلفی دارد که چند نمونه از آن‌ها عبارتند از:

  • سبک سنتی: سبک دکوراسیون سنتی یکی از برگزیده‌ترین گزینه‌ها در حوزه طراحی کافه و دیزاین کافه های حیاط دار است. سبکی است که برگرفته از نقش‌های تزئینی عمومی دهه‎‌های 50 و 60 است. این سبک دکوراسیون به نمایش دادن فضای نوستالژیک و ایجاد تصویری قدیمی و ساخت فضایی کلاسیک معروف است. پرده‌های کلاسیک، نور کم، اشیا و وسایل عتیقه، صندوقچه‌های قدیمی تزئینی، قوطی مخصوص نگهداری قهوه، چای، آرد، شکر از عناصر اصلی ایجاد این سبک هستند.
  • مدرن:طراحی کافه مدرن، مانند صنعت مد است و هر سال تغییراتی دارد. این سبک معاصر به طور کلی با جزئیات فلزی براق، رنگ‎‌های هماهنگ و ظاهر مدرن خودنمایی می‌کند. با نورپردازی متالیک، وسایل تزیینی مدرن، مبل‌های روشن می‌توانید ظاهر مدرن طراحی خود را برجسته‌تر کنید.سبک مدرن که با ترجیح رنگ‌های متنوع و سطوح فلزی از سبک مینیمال متفاوت است، می‌تواند یک فضای کافه‌ای بسیار جادار و جالب ایجاد کند.دیزاین کافه های حیاط دار
  • مینیمال: مهمترین ویژگی سبک طراحی کافی شاپ مینیمال، عناصر تزئینی بسیار ساده هستند و عناصر غیر کاربردی در دکوراسیون گنجانده نمی‌شوند. با استفاده از مبلمان ساده، نورپردازی ساده، رنگ‎‌های تک رنگ و برخی اشیای هندسی، این سبک را می‌توان به راحتی ایجاد کرد. به خصوص اگر فضای باز کوچکی داشته باشید، داشتن مکانی زیبا اما ساده مهم است. استفاده از سبک مینیمال در دیزاین کافه های حیاط دار بسیار مرسوم و پرطرفدار است.
  • صنعتی: این سبک همان‌طور که از نامش پیداست الهام گرفته از انبارها، کارخانه‌ها و دیگر فضاهای صنعتی است. نورپردازی و مبلمان فلزی صنعتی، عناصری هستند که جلوه مدرن این دکوراسیون را تقویت می‌کنند. با قرار دادن دیوارهای آجری، یک پیشخوان بزرگ صنعتی، کابینت و قفسه‎‌های روشن در طراحی کافه می‌توانید ظاهری کاملاً مدرن و صنعتی ایجاد کنید. لوله‎‌های فلزی آشکار، تیرهای سقف، دیوارهای آجری، عناصر نشیمن فلزی و نورپردازی صنعتی از اجزای اصلی این سبک دکوراسیون است.
  • روستیک:در این سبک از کافی‌شاپ از طرح‎‌های چوبی و عناصر طبیعت استفاده می‌شود. استفاده از میز و صندلی‎‌های چوبی فضای گرمی را در کافی ‌شاپ شما ایجاد می‌کند. سبدها و وسایل حصیری، گل‌ها و گیاهان، استفاده از چوب خام و اصلاح شده در طراحی از شاخصه‌های این سبک هستند.طراحی کافی شاپ با حیاط
  • آرامش‌بخش: دکوراسیون هیگ یا همان آرامشبخش بیشتر روی راحتی و گرمای فضا تأکید دارد. طراحی کافه به سبک هیگ دارای عناصری چون کوسن‌های کرکی، فرش‌های مخمل خواب‌دار، صندلی راحتی است که احساس آرامش را منتقل می‌کند.
  • کودک‌ پسند: می‌توانیم بخشی از محیط را به سرگرمی کودکان اختصاص دهیم .مانند گذاشتن یک تاب و یا یک سرسره در محیط. استفاده از رنگ‌های شاد و همچنین میز و صندلی‌های مخصوص نوزادان نیز می‌تواند در این طرح مفید باشد.
  • عناصر دکوراتیو: عناصری تزیینی مانند مجسمه های برگ و گلدان سفالی تزیینی نیز در زیباسازی محیط تاثیرگذار هستند. این وسایل می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب و آنها را سرگرم و حتی شگفت زده کنند.
  • سبک و مدل چیدمان باغی :سبک و الگوی مورد نظر جهت دیزاین کافه  های حیاط دار ازجمله مواردی است که بسیار حائز اهمیت است. چراکه در این سبک و مدل ، میز و صندلی کافه باید با دیگر عناصر داخلی آن همخوانی و هماهنگی داشته باشد. به فرض مثال اگر دکوراسیون کافی شاپ شما با دکور چوبی تزئین داده شده، پیشنهاد می‌شود محوطه‌ای از مبلمان باغی و حصیری ویژه فضای باز استفاده شود. قابل ذکر است که مبلمان باغی را می‌توان علاوه بر فضای باز، در فضای بسته نیز به کار برد. بنابراین توجه به این نکته ضروری است که نمای دکوراسیون شما دارای چه ویژگی‌هایی است. این نکته به این معناست که سبک دکوراسیون داخلی شما بر چه اصولی استوار است. برای نمونه اگر فضای کافه شما دارای نمایی شیشه‌ای است، می‌توانید برای فضای باز و یا محوطه بیرونی آن از مبلمان ویلایی و مبلمان باغی که سبک و شمایل فلزی دارد، بهره بگیرید. حتی تشک‌هایی که بر سطح رویی آن قرار می‌گیرد را می‌توانید با طرح گل و رنگ بندی شاد انتخاب کنید و در پی آن، تشک‌های طرح‌ دار فضای محوطه را با نمایی از گلدان‌های سبز هماهنگ نمایید و به این ترتیب می‌توانید به راحتی از یک نمای زیبا بهره‌مند شوید که توجه عموم بالاخص مشتریان و متقاضیان را به انرژی ذخیره شده، جلب می‌نماید.
  • چیدمان با عناصر حصیری و چوبی: می‌توانید با توجه به طراحی داخل کافه خود و همچنین فصل مورد نظر از میز و صندلی و سایبان های حصیری استفاده کنید.

انتخاب مبلمان در دیزاین کافه  های حیاط دار

مبلمان یا صندلی و میز از مهم ترین وسایل در دیزاین کافه های حیاط دار محسوب می شوند و اگر شما تمایل دارید کافی شاپ را در فضایی باز طراحی نمایید می توانید از مبلمان و صندلی باغی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که راحتی مبلمان و صندلی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا مشتریان شما ساعت‌های طولانی را برای نشستن روی صندلی و مبلمان سپری می کنند. اگر تمایل دارید از طراحی چوبی برای فضای کافی شاپ استفاده نمایید بهتر است مبلمان و صندلی ها را از بین طرح های چوبی یا حصیری انتخاب نمایید. اگر شما در فضای کافی شاپ صندلی یا نیمکت‌های چوبی را قرار دهید می‌توانید برای ایجاد فضای نشستن مناسب روی نیمکت یا صندلی‌ها، تشک‌هایی با طرح و رنگ شیک و مناسب را قرار دهید. همچنین در قسمت بیرونی کافی شاپ می توانید از میز یا مبلمان فلزی و آلومینیومی و … استفاده نمایید که انتخاب هر یک از این طرح ها به میزان بودجه و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.برای تزیین نمای کافی شاپ در فضاهای باز می توانید از عناصر دکوراتیو استفاده نمایید همچنین بهتر است روی میزها را به کمک گلدان های کوچک و شمع های تزیینی و… به زیبایی تزیین نمایید.

تیم سرنقش طراحی کافی شاپ
سخن پایانی

مجموعه‌ی سرنقش تیمی از بهترین طراحان دکور کافی شاپ و کافه رستوران؛ با ایده‌های نو و خلاقانه در کنار شماست تا بتوانید محیطی دنج و رویایی را از کافه خود بسازید. با استفاده از دیزاین کافه های حیاط دار و مهارت‌های تیم ما در پیاده سازی طراحی، جانی تازه به کسب و کارتان بدهید. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان همین حالا با همکاران ما تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید. با سرنقش ، به رویای خود لباس واقعیت بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست