امروزه فست فودها، بخش جدانشدنی از زندگی ما هستند. در گذشته غذاهای فست فودی شاید در چند ساندویچ و پیتزای معمولی خلاصه می‌شد، اما حالا فست فود تبدیل به یک دنیای بزرگ، پر از خوراکی‌های خوشمزه شده است. غذاهای فست فودی طرفداران زیادی پیدا کرده است. از جنبه اقتصادی این مسئله به معنای افزایش تقاضا است. افزایش تقاضا یعنی پول خوب و سود زیاد در کار است. به همین جهت روز به روز به تعداد فست فودهای مدرن اضافه می‌شود. حالا دیگر سود خوب و زیاد به جیب کسی واریز می‌شود که بتواند در این رقابت پیروز شود. به همین منظور در این مطلب به بررسی چند ایده خلاقانه برای طراحی دکوراسیون فست فود مدرن پرداخته‌ایم. توجه به این نکات می‌تواند موقعیت شغلی شما را دگرگون کند و شما را چند پله از دیگر رقیبان جلوتر ببرد.

چرا توجه به طراحی دکوراسیون فست فود مهم است؟

در گذشته و در مطلب دکوراسیون فست فود توضیح داده‌ایم که چگونه اهمیت دادن به طراحی دکوراسیون می‌تواند باعث کسب درآمد بیشتر شود. شاید این ضرب المثل معروف را شنیده باشید که می‌گویند “عقل مردم به چشمشان است” شاید تصور کنید این حرف نوعی طعنه و بی احترامی است، اما اگر دقت کنید این جمله کاملا از منظر روانشناسی ثابت شده است. در واقع به زبانی دیگر، واکنش‌های مغز انسان به چیزهایی که می‌بیند و چشم به آن مخابره می‌کند بستگی دارد. تصور کنید یک قرار ملاقات دارید با کسی که شناختی از او ندارید. اولین چیزی که به آن توجه می‌کنید چیست؟ قطعا تیپ و نوع پوشش چیزی است که در برخورد اول چشم شما به آن می‌افتد. اگر تیپ و لباس فرد مورد سلیقه شما یا عرف نباشد، اولین برداشت شما از آن شخص منفی خواهد بود و یا حتی دیگر تمایلی برای ادامه دادن صحبت با آن نداشته باشید.

دکوراسیون فست فود مدرن مانند لباس است. از آنجا که تعداد فست فودها روز به روز در حال افزایش است، شما باید کاری کنید که مشتریان به محض دیدن محیط و یا حتی رد شدن از آنجا، چشمشان درگیر شود. همین مسئله باعث بالا رفتن تعداد ورودی‌ها خواهد شد. از طرفی اگر محیط داخلی جذاب باشد، مشتریان خود را زود به زود ملاقات خواهید کرد. زیرا دلشان در محیط شما گیر کرده است. پس در پایان متوجه شدید اهمیت دادن به طراحی و چینش محیط در فست فود چه اهمیتی دارد. حال به سراغ چند ایده جذاب می‌رویم.

طراحی دکوراسیون فست فود مدرن

ایده برای طراحی دکوراسیون فست فود مدرن

ایده داشتن و خلاق بودن در طراحی دکوراسیون فست فود مدرن بسیار مهم است. در فست فودهای سنتی یا رستوران‌های سبک کلاسیک و سنتی، یک تم مشخص و غالب برقرار است. اما در دنیای مدرن همه چیز بسیار وسیع و بزرگتر است. تجربه نشان داده است که کسانی که بتوانند در تم مدرن، به صورت خلاقانه محیط را دیزاین کنند، در کسب و کار بسیار موفق خواهند بود. پس اولین چیزی که باید مدنظر داشته باشید، پیروی از یک ایده و استراتژیک خاص است. به همین منظور در ادامه چند ایده خاص، تازه و جذاب را مرور می‌کنیم.

  • از فیلم و سریال‌های معروف استفاده کنید

با مشاهداتی که داشتیم، بیش از 70 درصد فست فودها دارای دکوراسیون‌های مشابه یکدیگر هستند. اکثرا تلاش می‌کنند یک محیط زیبا درست کنند، در دیوارها عکس غذا و خوراکی می‌زنند و روی چینش میز و صندلی تمرکز می‌کنند. ما این کارها را رد نمی‌کنیم، اما اگر به دنبال یک حرکت خلاقانه‌تر هستید، باید پا را فراتر بگذارید. بسیاری از افراد از دنبال کنندگان فیلم و سریال‌های به روز دنیا هستند. شما می‌توانید از این علاقه‌ آنها استفاده کنید. به این حرکت در مارکتینگ، توجه به علاقه مخاطب می‌گویند.

به عنوان مثال می‌توانید از تم سریال‌های معروف مانند وایکینگ‌ها پیروی کنید. میز‌های چوبی چند نفر مانند تالارهای وایکینگی، یا میزهای گرد شبیه به سپر. وایکنیگ‌ها در عیش و نوش و خوراکی مطرح بوده‌اند و تالارهای غذای زیادی داشته اند. می‌توانید از المان‌ها و تصاویر مربوط به تالارهای وایکینگی استفاده کنید. سپر، کلاه خود، تبرهای جنگی و… البته این هنر طراح است که فضا را به سمت خشونت نبرد و یک حس جذاب از محیط به مشتری القا کند. نمونه چنین دیزاینی را می‌توانید در تصویر ببینید. البته این تنها نمونه است، می‌توانید در موارد مختلف آن را پیاده کنید.

فست فود مدرن

  • از گل و گیاه غافل نشوید

غالبا مردم دوست دارند در یک محیط آرام و پر از آرامش غذا بخورند. استفاده از گل و گیاه به شدن به برقراری آرامش و حس خوب کمک می‌کند. ذات انسان با طبیعت ارتباط خوبی برقرار می‌کند. شما می‌توانید یک دیوار را به صورت خاص به گیاهان اختصاص دهید و از آن گل‌های پتوس را آویزان کنید. و یا روی هر میز یک شیشه کوچک گل بگذارید. البته توجه داشته باشید، استفاده زیاد از اندازه گل به مدرن بودن محیط آسیب وارد می‌کند. ما قرار است یک ترکیب مدرن و آرام داشته باشیم. پس اندازه را رعایت کنید. استفاده از گیاهان جاندار و تازه می‌تواند باعث تصفیه هوا و ایجاد طراوت هم بشود که باز هم یک نکته مثبت و عالی است. استفاده از گل می‌تواند در قاب‌های کوچک دیواری باشد یا به صورت آویزان از سقف. نوع استفاده از آن به طراح بستگی دارد.

  • استفاده از چراغ های مدرن

نور یک بخش بسیار مهم در هر مکانی است. مخصوصا اگر آن مکان محلی برای سرو غذا و خورد و خوراک باشد. استفاده از نحوه نورپردازی و نصب چراغ بسیار مهم است. در طراحی دکوراسیون فست فود مدرن توجه به نوع نورپردازی و رنگ نورها بسیار مهم است. اگر به این فاکتور ویژه توجه نکنید، امتیاز بسیار بزرگی را از دست داده اید. اما چگونه می‌توان بهترین و خلاقانه ترین نورپردازی را داشت. شما می‌توانید از دو حالت نورپردازی استفاده کنید.

حالت اول چراغ های آویزان یا سقفی است. می‌توانید این چراغ‌ها را در سقف خود کار کنید و برای آن مکان مناسبی طراحی کنید. دومین حالت نورپردازی، در محیط است. مثلا در دیوار کنار میز دو نفره، یک حالت شیشه‌ای و مات درست کنید و پشت آن را نور پردازی کنید. اینگونه یک نور ملایم و زیبا در محیطی که افراد نشسته اند وجود خواهد داشت. استفاده از نور در زمین و کف سالن هم به صورت کاملا حرفه‌ای نیز می‌تواند حرکت جالبی باشد.

طراحی دکوراسیون

  • به جزئیات اهمیت دهید

شاید بتوان مهمترین فاکتور جذابیت در یک طراحی دکوراسیون را، توجه به جزئیات دانست. مشتریان شما قرار است ساعاتی را در آن محیط بگذرانند، پس قطعا به جزئیات و نکات محیط توجه خواهند کرد. تابلوهایی که استفاده می‌کنید بسیار مهم است. سعی کنید از تصاویر خاص و مدرن استفاده کنید و از کلیشه خارج شوید. یک طبقه کوچک از کتاب، شمع‌هایی که درون باکس‌های شیشه‌ای قرار دارند، آباژور مدرن و جذاب در گوشه محیط، یک قفسه چوبی، استفاده از ایموجی‌ها و شکلک‌ها و… توجه کنید به جامعه هدفی که دارید و روی علاقه‌های آنها کار کنید.

  • تایپوگرافی را امتحان کنید

یکی از ایده‌های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون فست فود مدرن استفاده از تایپوگرافی است. قاب عکس‌ها و زدن تصاویر روی دیوار می‌تواند کار جالبی باشد اما بسیار تکراری و کلیشه‌ای است. با تایپوگرافی می‌توانید روی برند و نام تجاری خودتان نیز کار کنید. جملات فارسی و انگلیسی جذاب بنویسید. نام برند را روی دیوار حک کنید. در اطراف آن محصولات و مسائل مربوط به آن را با فونت‌های جذاب حک کنید. روی یک دیوار با خط خودش بنویسید “لطفا لبخند بزنید” و یا از جملات دیگر استفاده کنید. تایپوگرافی یک عمل خلاقانه و جذاب است.

  • مینیمالیستی را امتحان کنید

یک مثال معروف وجود دارد که می‌گویند، هر چه کمتر، بیشتر است. شاید تعجب کنید و فکر کنید اشتباه تایپی رخ داده است. اما اینگونه نیست. هر چه ساده‌تر و مفهومی‌تر کار کنید، در واقع تاثیر بیشتری گذاشته اید. فضای مینیمالیستی امروزه تم اصلی بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌های بزرگ دنیاست. در این فضا تمرکز روی ساده بودن محیط و توجه به فضای ساده، سفید و رنگ‌های پراکنده است. البته در عین سادگی باید از المان‌های جذابی مانند چراغ‌های زیبا استفاده کنید. این سبک در دنیا شهرت بسیار زیادی دارد.

  • از صندلی هی کلیشه‌ای خلاص شوید

یک کافه رستوران خوب به نامه کافه کانکا در تورنتوی کانادا یک حرکت جالب برای میزها و صندلی‌های خود انجام داده است. در این رستوران و کافه، یک فضای مرکزی بزرگ و زیبا قرار دارد و دور تا دور این فضا صندلی چیده شده است. ما نمی‌گوییم شما هم حتما به همین صورت عمل کنید. بحث اینجاست، بیاید از کلیشه‌ها رها شوید. طرح میز و صندلی، اصلی‌ترین المان شما در محیط داخلی است. اگر بتوانید خلاقانه عمل کنید، قطعا مثل بمب صدا خواهید داد.

طراحی دکوراسیون فست فود

هزینه طراحی های خلاقانه برای دکوراسیون فست فود

برای دکوراسیون فست فود مدرن باید اهمیت و حساسیت ویژه‌ای داشته باشید. در این حرفه، 50 درصد کار شما به طعم خوراکی‌هایی که درست می‌کنید بستگی دارد، 50 درصد باقی آن دکوراسیون شماست. در مطلب دکوراسیون داخلی توضیحات خوبی در زمینه انواع دکوراسیون داده‌ایم. ابتدا شما باید بدانید هزینه‌هایی که در این زمینه انجام می‌دهید، سرمایه گذاری است. به زبانی ساده‌تر، هر چه بیشتر به دکوراسیون خود اهمیت بدهید، قطعا جذب مشتری بیشتری خواهید داشت.

محاسبه هزینه‌ها برای طراحی و اجرای دکوراسیون به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله، لوازم مصرفی، هزنیه‌های اجرا و هزینه‌های طراحی، هر کدام از این زمینه‌ها بستگی به وسعتی که دارند، هزینه‌های متغیری دارند. توجه کنید، مسئله پول همیشه مطرح نیست، مهم نتیجه است. پس فاکتور کار خوب و هزینه مناسب را کنار هم نگه دارید. شاید بپرسید چگونه می‌توانید یک طراح دکوراسیون را با چنین ویژگی‌هایی پیدا کرد. به این پیشنهاد دقت کنید.

دکوراسیون فست فود
طراحی و اجرای خلاقانه ترین طراحی دکوراسیون با مجموعه سرنقش

یک طراحی دکوراسیون فست فود مدرن نیاز به تجربه بالا، مهارت، تخصص و خلاقیت فراوان دارد. در واقع این کار آنقدر مهم است که آینده‌ی تجارت شما به آن بستگی دارد. پس اگر می‌خواهید این آینده را به بهترین شکل تضمین کنید و در این بازار رقابت برگ برنده را داشته باشید، باید از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید. مجموعه سرنقش همان گزینه‌ای است که به آن نیاز دارید.

 این مجموعه با توجه به سابقه درخشان و موفقی که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی داشته است، می‌تواند شما را به بهترین نقطه برساند. نقطه مثبت سرنقش، استفاده از طراحی‌های کم هزینه اما خلاقانه و پربازده است. شما می‌توانید هم اکنون با تیم پشتیبانی تماس برقرار کنید و ضمن دریافت مشاوره رایگان، تحول کسب و کار خود را آغاز کنید. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست