دکوراسیون داخلی کافه واقعاً در جذب مشتریان دائمی تاثیرگذار است؟ بله، این گفته کاملاً درست است. دکوراسیون داخلی کافی شاپ این توانایی را دارد که مهمان حضور در آن را به چالش بکشاند، حس راحتی را درون دل آنها ایجاد کند و آنها را ترغیب کند که به مشتریان وفادار تبدیل شود. اگر به‌تازگی کافی شاپ افتتاح کردید یا به دنبال ارتقا طراحی کافه خود هستید، ایده‌های جذاب طراحی باعث می‌شود فضایی جذاب ایجاد کنید و کسب و کار خود را از این راه بهبود بخشید.

 مهمان‌هایی که درون کافه کار می‌کنند یا در حال خواندن یک رمان هستند و گروهی از دوستان که با یکدیگر به صحبت می‌پردازد همگی باید داخل کافه احساس راحتی داشته باشند و از دکوراسیون داخلی خوششان بیاید. این گفته به این معناست که افرادی که به کافی شاپ مراجعه می‌کنند دارای سلایق مختلفی هستند و طراحی داخلی باید توانایی این را داشته باشد که تمام مهمان‌ها را درگیر خود کند و به‌عنوان انتخاب همیشگی آنها شوقی در دلشان ایجاد کند.

6 اصل دکوراسیون داخلی کافه

در این قسمت به نکات اساسی برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ می‌پردازیم. پس سعی کنید این چند نکته را به خاطر بسپارید:

Coffee-shop-decoration-design

  • طراحی منعکسکننده برند و اهداف شما

در صورتی کافی شاپ در نگاه بینندگان به خاطر سپرده می‌شود که دارای نامی منحصر به فرد باشد و از طریق دکور، کارمندان، خدمات و موارد ارائه شده لمس شود. برند و نام کافه مفهوم، هویت، مأموریت و شخصیت عملکرد شما است؛ طوری که دکوراسیون داخلی کافه و طراحی داخلی آن باید با آن سازگار باشد و به تقویت آن کمک کند.

  • نورپردازی عاقلانه  

نورپردازی نقش مهمی در طراحی داخلی کافه دارد. نور زیاد چشم مشتریان را اذیت می‌کند و نور خیلی کم نیز ممکن است طراحی کافه را آنطور که هست نشان ندهد. سعی کنید راهی برای تابیدن نورهای طبیعی به داخل کافه ایجاد کنید. زیرا نورهای طبیعی و ارگانیک باعث انتقال انرژی بیشتر می‌شود و شور و شوق کافه را دوچندان می‌کند. در طول روز نورهای خنک و سرد نیز گزینه بسیار خوبی هستند. زیرا مناطقی که با رنگ‌های مشابه با نور روز طراحی شده است را روشن می‌کند. برای ایجاد فضای آرام در شب نیز از رنگ‌های گرم و ملایم استفاده کنید. زیرا کنتراست ملایم‌تری از تاریکی را ارائه می‌دهد. با این حال، بسته به برند کافی شاپ ممکن است طیفی از رنگ‌های سرد یا گرم قابل استفاده باشد.

در ادامه با چهار نوع نورپردازی آشنا می‌شوید که هنگام اجرا دکوراسیون داخلی کافه باید به این مدل نورپردازی‌ها توجه کامل داشته باشید:

نورپردازی محیط: نور محیط منبع اصلی نور کافه است که به‌اندازه کافی قوی طراحی شده و کل فضا را روشن می‌کند.

نورپردازی تأکیدی: این مدل نورپردازی روی دکور و فضاهای اصلی تأکید دارد و باعث روشن و برجسته‌سازی آنها می‌شود. نکته مهمی که باید در مورد نورپردازی تأکید داشته باشید این است که مطمئن شوید مشتریان به آنچه تأکید می‌شود توجه دارد، نه فقط نور.

نورپردازی طبیعی: نور طبیعی همان نوری است که از پنجره و نورگیرها تأمین می‌شود و حس طراوت و تازگی را درون محیط زنده می‌کند.

Cafe-lighting

  • برجستهسازی نمای بیرونی و دلپذیر بودن آن

اول از همه نمای بیرونی کافه باید به‌گونه‌ای طراحی شود که مشتریان را جذب خود کند و دارای لوگوی روشن و شفاف باشد. علاوه بر این استفاده از آثار هنری زیبا، ورودی تزیین شده با گیاهان سبز و جذاب و دیوارهای شیشه‌ای رهگذران را برای ورود به کافه ترغیب می‌کند. همچنین می‌توانید با معرفی برخی نوشیدنی‌ها و غذاهای برجسته در اطراف نمای بیرونی به دعوت رهگذران و جلب توجه آنها بپردازید.

Exterior-design-of-the-cafe

  • دارای مفهوم و تم مرکزی

کافه باید مفهوم داشته باشد تا مشتری براحتی آن را درک و سپس به‌عنوان محیطی برای گذراندن اوقات فراغت انتخابش کند. طراحی که فاقد تم مرکزی باشد بدون شک منجر به فضایی گیج‌کننده، بدون تمرکز و درهم ریختگی می‌شود و مشتریان از آن دوری می‌کنند. از طرف دیگر، یک مفهوم واضح، تصویر واضحی از کافه را در ذهن مشتریان می‌سازد و آن را به کافه‌ای به‌یادماندنی و جذاب تبدیل می‌کند.

ایده‌های مختلفی برای طراحی کافه دارای مفهوم وجود دارد که برخی سبک‌های محبوب را موارد زیر بیان کردیم:

  • مینیمال
  • تم حیوانات
  • موضوع فیلم خاص

همچنین می‌توانید انتخاب کنید در دنیای مفاهیم عجیب و غریب و منحصر به فرد کافه‌ها قدم بردارید. ممکن است انجام چنین مفهومی در طراحی دکوراسیون داخلی کافه سخت باشد. اما واقعاً خاص و منحصر به فرد است و کافه را به یک کانون بسیار محبوب و شاید یک جاذبه توریستی تبدیل می‌کند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از کافه هیولاهای بسیار شیک و رنگارنگ در توکیو، کافه‌های دو بعدی در سئول  و کافه‌های دارای معماری منحصر به فرد در ایتالیا.

  • رنگ بندی خیرهکننده؛ کلید اصلی طراحی کافه 

رنگ بندی کلید اصلی دکوراسیون داخلی کافه است که باید از رنگ‌های عالی و چشم نواز تشکیل شود. از طرف دیگر یک طرح دارای رنگ‌های ضعیف، کافه را به محیطی خسته‌کننده و کاملاً زشت تبدیل می‌کند.

رنگ‌های خاکستری، قهوه‌ای و خرمایی جز انتخاب‌های رایج برای کافه‌ها هستند. زیرا به اجرای طراحی‌های سنتی کافه‌ها کمک می‌کند. با این حال احساس نکنید که نیازی به انتخاب رنگ‌های خاکی ندارید. هر طرح و رنگی به‌طور بالقوه می‌تواند برای شما و کافه خوب عمل کند.

Cafe-coloring

  • چیدمان درست و استقبالکننده 

چیدمان کافه بخش اساسی طراحی داخلی است. اما تصمیم‌گیری در مورد آن می‌تواند کمی دشوار باشد. با مشاهده عکس‌های داخل اینترنت و ایده گرفتن از آنها، چیدمان‌های کافه کمی راحت‌تر می‌شود. اما طرح شما باید دارای مفهوم و موضوع کلی باشد و احساس شگفتی و هیجان‌زدگی را در دل مخاطبان ایجاد کند. کافه نباید زیاد از حد شلوغ و تنگ باشد، بلکه از فضای خیلی باز و جادار نیز تشکیل شود. همچنین باید از نظر عملکرد درست باشد تا مشتریان بتوانند براحتی در راهروها قدم بردارند و فعالیت‌های ضروری را انجام دهند.

مطمئناً با شنیدن این نکات کلیدی فکر می‌کنید که خیلی چیزها باید در چیدمان در نظر گرفته شود. اما نگران نباشید، اگر با آگاهی و تلاش قدم بردارید، موفق خواهید شد.

بهترین طراحی داخلی برای کافه شما با مجموعه سرنقش

توجه ویژه به تمام نکات طراحی داخلی کافی شاپ در نگاه اول خیلی سخت به نظر می‌رسد و متأسفانه از عهده هر کسی بر نمی‌آید. در واقع موضوع تنها رعایت کردن نکات کلیدی نیست، باید مطمئن باشید هیچ نکته‌ای جا نماند و در اجرای تمام آن ها موفق بوده اید. برای رسیدن به چنین نتیجه ای تنها نیاز به برنامه ریزی و طراح کافه دارید.

مجموعه‌ای که قرار است برای طراحی کافه معرفی می‌کنیم یکی از بهترین مجموعه‌ها در این زمینه است که از بهترین متخصصین طراح تشکیل می‌شود. این مجموعه که نامش سرنقش است ایده‌های خاص و شگفت انگیزی برای اجرای کافه‌های مختلف ارائه می‌دهد. متخصصین سرنقش با کمال میل کمک می‌کنند تا فضای داخلی رویای شما زنده شود و از طراحی تا نصب در کنار شما هستند. کافی است با مشاورین رایگان تماس بگیرید، دیری نمی‌گذرد طراحی داخلی کافه‌ای که دوست داشتید را از نزدیک مشاهده می‌کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست