دکوراسیون داخلی دفتر برای ایجاد حسی مثبت در مشتریان، همکاران تجاری و یا هر شخص مهم دیگری که برای کسب و کار شما مفید است، تاثیر زیادی دارد.در این مقاله قرار است در رابطه با تغییر دکوراسیون دفتر اداری صحبت کنیم.

دکوراسیون دفتر کار

چگونگی تغییر دکوراسیون دفتر اداری

بنا بر آموزه های منابع انسانی که اولین مخاطب و مشتری هر شرکت را کارکنان آن شرکت می داند، برداشت و احساس کارکنان از محیط کاری بر راندمان کار آنها تأثیر مستقیم می گذارد و به همین دلیل کارفرمایان تلاش می کنند با تجهیز فضا و محیط کار به امکاناتی که برای رفاه کارکنان لازم است تجربه خوشی را در ساعت های متمادی کار برای آنها ایجاد کنند.

ایده های ساده و کاربردی در تغییر دکوراسیون دفتر کار

واقعیت این است که برای نوسازی و تغییر دکوراسیون دفتر اداری خود حتما نیاز به صرف هزینه های زیاد نیست. بلکه می‌توانید با بودجه های پایین هم اقدام به این کار کنید. نیازی نیست همه چیز را خراب کنید و از نو بسازید. تغییرات کوچک هم می‌توانند تفاوت‌های بزرگی را به همراه داشته باشند. تغییر رنگ دفتر، اضافه کردن مبلمان جدید، تغییر پرده ها و … می‌توانند تفاوت های چشمگیری برایتان به ارمغان بیاورند.در ادامه ما چند ایده در رابطه با تغییر دکوراسیون محل کار ارائه می کنیم.

نورپردازی محیط کار

نور طبیعی در محل کار مزیت های بسیاری را به همراه دارد. نورپردازی خوب نه تنها یک ویژگی اصلی برای عملکرد کارکنان است، بلکه به طور مستقیم بر زیبایی طراحی داخلی یک فضا تأثیر می‌گذارد. کارمندانی که در معرض نور طبیعی کافی قرار دارند، بیشتر در محیط کاری خود احساس راحتی می‌کنند.ترکیبی از نور طبیعی با نور مصنوعی مستقیم و غیرمستقیم، لایه هایی ایجاد می‌کند که فضای زیادی را پوشش می‌دهند. برای احساس بخشیدن به دفتر، لامپ هایی برای سقف و میزها خریداری کرده و در اطراف قسمتی که افراد در آن فعالیت دارند، قرار دهید.

تغییرات دکوراسیون اداری

توجه به رنگ اتاق ها

طراحان داخلی همیشه بر اهمیت رنگ تأکید می‌کنند. بنابراین هنگام تغییر دکوراسیون دفتر اداری به رنگ ها توجه ویژه ای داشته باشید.رنگ ها تحول عظیمی در زندگی انسان به وجود می‌آورند. ممکن است متوجه آن نباشیم، اما رنگ های اطراف تأثیر عمیقی بر روحیه و عملکرد مغز ما دارند. مطالعه ای در دانشگاه تگزاس نشان داد که کارکنان شاغلی که در دفاتر کاری با رنگ‌های سفید و یا آبی مشغول به کار هستند، عملکرد و رضایت شغلی بالاتری دارند. در واقع رنگ های طیف آبی را می‌توان به عنوان رنگ بهره‌ وری در نظر گرفت.یک دیوار با رنگ یا کاغذ دیواری جذاب، چشم ها را به خود جلب کرده و کل نمای یک فضا را تغییر می‌دهد. از رنگ هم می‌توان برای برجسته کردن ویژگی های معماری یا جلوه‌های بصری جداگانه در یک طرح اداری باز استفاده کرد.

اهمیت رنگ در تغییر دکوراسیون دفتر کار

استفاده از مبلمان و صندلی های جدید

محیط کار نقش مهمی روابط عمومی و انگیزه کارکنان دارد. کارمندانی که اظهار می‌کنند مبلمان با میز و صندلی بدی در محل کار خود دارند، دو برابر بیشتر از سایرین محیط خود را افسرده کننده می‌دانند و سه برابر بیشتر از سایرین احساس می‌کنند که محیط کارشان به بهره وری آنها آسیب می‌رساند. اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما میز و صندلی مناسبی دارند.در این راستا صندلی ها مهمترین المانی هستند که در تغییر دکوراسیون دفتر اداری خود به آن نیاز دارید. از این گذشته، کارمندان شما بیشتر وقت خود را صرف نشستن روی این صندلی ها می‌کنند. بنابراین، همانطور که می‌بینید، این نه تنها بر عملکرد آنها در محل کار تأثیر خواهد گذاشت بلکه بر سلامتی آنها نیز تأثیر دارد.

 طراحی و چیدمان یک دفتر اداری

ایجاد فضاهایی برای قرارگیری وسایل

عامل مهم دیگر در تغییر دکوراسیون دفتر اداری، توجه کاربردی بودن آن است. برای اینکه فضایی کارآمد داشته باشید، باید به خوبی آن را سازماندهی کنید. یک فضای اداری مرتب و منظم، باعث افزایش بهره‌ وری و کاهش اتلاف وقت می‌شود.کارمندان همچنین به فضایی برای نگهداری وسایل خود، از اسناد محرمانه گرفته تا وسایل شخصی احتیاج دارند. بنابراین باید به این امر در طراحی دکوراسیون دفتر کار توجه کنید.

طراحی دکوراسیون دفتر کار کوچک

استفاده از آثار هنری و تزیینی در محیط کار

یکی دیگر از مواردی که می‌توانید در یک فضای اداری استفاده کنید، آثار هنری هستند. این آثار می‌توانند به تلطیف فضا کمک کنند. یک اثر هنری در واقع می‌تواند باعث افزایش بهره وری، کاهش استرس و احساس آرامش بیشتر شود. البته به این معنا نیست که دفتر شما شامل ترکیبی از الگوهای انتزاعی، رنگ های نئونی و مجسمه های غیرمعمول باشد. اما هنر قطعاً می‌تواند به فراهم آوردن محیطی کاربردی و کارا کمک کند.

تغییر دکوراسیون داخلی محل کار

سخن پایانی:

همانطور که در ابتدای مقاله وعده داده بودیم تمامی نکات در رابطه با تغییر دکوراسیون محل کار را ارائه دادیم. تیم سرنقش با مجموعه ای از طراحان داخلی و خارجی حرفه ای در خدمت شما است تا جانی دوباره به کسب و کارتان دهید. همین حالا با تماس بگیرید و مشاوره ای رایگان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست