اتاق خواب مهم‌ترین فضای منزل برای کسب آرامش است و به همین خاطر این فضا باید ویژگی‌هایی یک دکوراسیون زیبا و جذاب را داشته باشدکه شخص بتواند موقع استراحت، آرامش مورد نیازش را دریافت کند. اگر دغدغه  تغییر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه رو دارید می‌توانید  10 ایده‌های جذاب را در این مطلب مشاهده کنید.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

10 ایده جذاب برای تغییر دکوراسیون اتاق دخترونه

در ادامه مطلب  برای فراگیری این ایده ها با ما همراه باشید.

1. رنگ جدید برای دیوار اتاق خواب دخترانه

در اتاق‌ها و معمولا دیگر فضاها، رنگ از عناصری است که حرف اول را می‌زند و نقطه شروع کار است. اگر رنگ فضا، متناسب سلیقه و مبلمان موجود در فضا نباشد دیگر تغییر دکوراسیون اتاق دیده نمی‌شوند. مسلما به علت اینکه اتاق، دخترانه است، نمی‌توان فقط به رنگ صورتی فکر کرد. بلکه با توجه به سلیقه و روحیه دخترتان، رنگ جدید و متفاوتی را برای اتاق خواب در نظر بگیرید.رنگ کردن اتاق، علاوه‌بر اینکه حس‌ و‌حال تازه‌ای به فضای اتاق، انتقال می‌دهد بلکه جزء تغییرات کم هزینه و ارزان به حساب می‌آید.

تاثیر رنگ در مدل اتاق دختر

 

2. تغییر تخت خواب برای اتاق دخترانه

تخت خواب، قلب اتاق به حساب می‌آید. پس اگر سرویس خواب فعلی خود را دوست ندارید، آن را تعویض کنید. یا برای آنکه هزینه زیادی صرف نکنید، روکش‌های آن را تعویض کنید. یا به کمک عناصر تزیینی آن را تزیین کنید. هر چقدر تخت خواب کوچک‌تری انتخاب کنید، فضای بیشتری برای قرار دادن دیگر مبلمان خواهید داشت.

تغییر تخت خواب برای اتاق دخترانه

3. تغییر نورپردازی و نصب لوستر جدید برای اتاق دخترانه

از عوامل مهم دیگر که باعث تغییر دکوراسیون اتاق به صورت اساسی در فضا می‌شود، نورپردازی است. شما با نصب لوستر جدید و دخترانه یا تعویض لوستر فعلی اتاق، می‌توانید حس‌و‌حال جدیدی در اتاق ایجاد کنید. نصب لوستر یکی از راه های تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان است. حتی میتوانید این لوستر را خودتان درست کنید.

نصب لوستر جدید برای اتاق دخترانه

 

 

4.نصب ریسه‌های نوری برای نورپردازی اتاق خواب دخترانه

با نصب ریسه‌های نوری می‌توانید دکوراسیون جذابی را در نورپردازی اتاق ایجاد کنید. به کمک ریسه‌ها، رمانتیک بودن را به دنیای دخترانه انتقال می‌دهید.به‌راحتی می‌توانید ریسه‌های نوری را در رنگ‌ها و ابعاد و اندازه‌های مختلف خریداری کنید. و با کمترین هزینه، فضای اتاق را دگرگون کنید.

 

نصب ریسه های نوری در اتاق

5. گل و گلدان در چیدمان اتاق دخترانه

گل، گیاه و گلدان، حس زندگی را به فضا و انسان می‌دهند. شما با قرار دادن گلدان به همراه گل‌هایی به رنگ شاد، بهار را وارد اتاق خود می‌کنید. سعی کنید گل‌ها را در معرض دید بگذارید تا هربار با ورود به اتاق آن‌ها را ببینید و لبخند بزنید.این روش ساده نیز از روش‌های کم هزینه و ارزان به حساب می‌آید.اگر نگهداری از گلدان برای شما مشکل است می توانید با ساخت گلدان سنگی ، اتاقتان را زیباتر کنید.

 

 

گل و گلدان در چیدمان اتاق دخترانه

6. نصب قفسه و شلف در تغییر دکوراسیون اتاق دخترانه

می‌توانید شلف یا قفسه‌ای که بتوان اکسسوری‌های تزیینی بر روی آن قرار داد را به دیوار نصب کنید. سعی کنید قفسه را خودتان با ابزارهایی که در اختیار دارید بسازید یا به شخصی باتجربه سفارش دهید. تنها به طرح‌های ساده اکتفا نکنید؛ از اشکال هندسی مختلف کمک بگیرید و با رنگ‌هایی که با روحیه شما سازگار است آن را رنگ کنید.

 

نصب قفسه و شلف در اتاق دخترانه

7. ساخت ریسمان دیواری برای اتاق دخترانه

اغلب دخترها، برنامه و اهداف خود را نوشته و بر روی دیوار نصب می‌کنند تا همیشه جلوی چشمشان باشد. حال برای اینکه این نوشته‌ها از یکنواختی خارج شوند می‌توانید از ریسمان‌های دیواری کمک بگیرید و به کمک گیره‌های زیبا، نوشته‌های و عکس‌های خانوادگی خود را به آن نصب کنید.ریسه ها اگر چه جز موارد تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان است اما تاثیر به سزایی در زیبایی اتاقتان دارد.

تزیین اتاق خواب با ریسه نور

8. تغییر مبلمان موجود در اتاق دخترانه

تغییر مبلمان، اعم از: دراور، کمد، صندلی و… ایده جذابی است؛ زیرا وسایل نو و جدید را جایگزین وسایلی قدیمی می‌کنید. اما این روش، بسیار پرهزینه است! برای کاهش هزینه‌ها، به‌راحتی می‌توانید با خرید رنگ، کاغذ کادو یا چسب‌های نواری تزیینی که به سلیقه و روحیه دخترانه نزدیک است، جان تازه‌ای به مبلمان اتاق ببخشید.

تغییر مبلمان موجود در اتاق دخترانه

9. تغییر بافت و طرح‌ها در اتاق دخترانه

تنها با تغییر پارچه‌ها و بافت‌های اتاق خواب، می‌توانید بی‌نظیرترین تغییر دکوراسیون اتاق را ایجاد کنید. نوروز امسال، سعی کنید جسارت به خرج بدهید و از پارچه با رنگ‌های شاد و مشابه استفاده کنید تا با تغییر اساسی در اتاق روبه‌رو شوید.

طرح بافت و پارچه در اتاق دختران

 

10. نصب نقاشی‌ و کلاژهای دست‌ساز به دیوار اتاق خواب دخترانه

اکثر دخترها، روحیه هنری دارند و حداقل یک نقاشی را در طول عمر خود کشیده‌اند یا کاردستی ساخته‌اند. کارهای هنری خود را به تابلویی تبدیل کرده و آن را به دیوار نصب کنید. و از هنر خود در فضای اتاق لذت ببرید.

نصب تابلو در اتاق

کلام آخر:

همانطور که به شما وعده داده بودیم، تمامی نکات مربوط به طراحی اتاق در این مقاله گفته شد. شما میتوانید  طراحی داخلی خود را به طراحان زبر دست و کارکشته تیم سرنقش بسپارید. همین حالا برای مشاوره بیشتر با تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست