اگر دغدغه شما ساخت کافه ای است  که مشتریان قرار عاشقانه 2 نفره، سالگرد ازدواج وخواستگاری خود را در آنجا برگزار کنند،ولی ایده ای مد نظرتان نیست . در اين مقاله ایده های جذاب ساخت کافه برای قرار عاشقانه ارائه شده است.

طراحی کافی شاپ

طراحی شیک در ساخت کافه برای قرار عاشقانه

حتما از یک دیزاینر برای طراحی المان ها و دکوراسیون استفاده کنید مگر اینکه خیلی آدم خلاقی باشید.البته جدیدا یک نوع دیزاین مد شده است به نام  طراحی مینیمال؛ امروزه از طراحی وب گرفته تا پست‌های شبکه‌های اجتماعی؛ همه و همه در حال تلاش برای استفاده از این نوع طراحی هستند. طراحی مینیمال چه می‌خواهد؟ طراحی مینیمال طراحی است که در آن فقط عناصر اصلی حفظ و استفاده می شوند، در واقع استفاده از کمترین و ساده‌ترین عناصر برای ایجاد بیشترین تاثیر. هر عنصر طراحی کافه خود را با دقت و در نهایت احتیاط و حساسیت انتخاب کنید.

سبک‌های طراحی کافی شاپ

برخلاف رستوران، کافه محیطی صمیمی بوده که مردم آزادند تا در آن مانند یک پاتوق دوستانه دور هم جمع شده با یکدیگر معاشرت کنند ویا قرار عاشقانه داشته باشند، کتاب بخوانند و یا ساعت‌ها با لپ‌تاپ کار کنند؛ بنابراین ازآنجایی‌که یک کافی شاپ میزبان گروه‌های بسیار متنوعی از افراد است؛ نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی آن باید به‌گونه‌ای باشد تا به حریم شخصی مشتریان احترام گذاشته شود.مانند هر کسب‌و‌کار دیگر، هدف اصلی یک کافه، افزایش میزان سود و کاهش هزینه‌ها است. این بدان معناست که هدف نهایی حول نیاز مشتری و جلب رضایت او می‌چرخد. طبق نظرسنجی‌های میدانی، وقتی صحبت از یک کافی شاپ می‌شود مردم بیشتر به داشتن یک تجربه خوب تاکید دارند تا صرفاً یک منوی جذاب.فرقی نمی‌کند کدام یک از سبک‌های طراحی کافی شاپ را انتخاب و اجرا می‌کنید؛ آنچه که اهمیت دارد توجه به هماهنگی این عناصر است. چراکه پکیج نهایی یعنی سبک طراحی، رنگ دیوارها، میز و صندلی، لامپ‌ها و موسیقی به یک کافی شاپ شخصیت داده و تعیین‌کننده جامعه مشتریان هدف شما خواهد بود.

طراحی کافی شاپ برای قرار عاشقانه

اهمیت پالت رنگ و تجهیزات در طراحی کافی شاپ

رنگ‌بندی و مواد اولیه دو جنبه اصلی در ساخت کافه برای قرار عاشقانه هستند. با استفاده خلاقانه از این دو عنصر می‌توان به میزان جذابیت هر فضایی افزود. اما از طرف دیگر عکس این موضوع نیز نتیجه برعکس داشته و با انتخاب رنگ و مواد نامناسب فضای کافه به محیطی ناخوشایند تبدیل می‌شود.بنابراین، قبل از هر اقدامی لازم است به‌خوبی تحقیق کرده و وسایل و تجهیزات مناسب را انتخاب کنید. سپس بر اساس آن پالت رنگی و سایر وسایل مهم در دکوراسیون داخلی کافی شاپ را مشخص کنید. برای مثال، رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای، خاکستری و تناژ‌های مختلف سبز بسیار محبوب هستند.

تأثیر نورپردازی در طراحی داخلی کافی شاپ

نورپردازی عنصری است که سبب می‌شود تا یک طراحی خوب به یک طراحی عالی تبدیل شود. چراکه نورپردازی نقش مهمی در ایجاد فضای مناسب برای مشتریان شما ایفا می‌کند. با اجرای درست نورپردازی؛ می‌توان فضایی مثبت و درعین‌ حال آرامش‌بخش ایجاد کرد. در ادامه در مورد چگونگی انتخاب نورپردازی مناسب و هماهنگ با فضای کافی شاپ خواهیم گفت:

ایده نورپردازی مصنوعی در طراحی کافی شاپ

در طراحی نورپردازی  ساخت کافه برای قرار عاشقانه می‌توان از سه نوع نور مصنوعی استفاده کرد:

  • نورپردازی تأکیدی: از این نوع نورپردازی برای برجسته‌کردن ویژگی‌های خاص محیط و تاکید بر روی جلوه غذا، نقاشی‌ها و آثار هنری استفاده می‌شود.
  • نورپردازی محیطی: در این نوع نورپردازی، چراغ‌ها به‌عنوان منبع اصلی روشنایی داخل کافه عمل می‌کنند. وظیفه آنها پخش مقدار مساوی از نور برای روشن‌کردن کل فضا است.
  • نورپردازی تزئینی: از این نوع نورپردازی برای افزایش زیبایی و ظرافت طراحی داخلی کافی شاپ استفاده می‌شود.

بسته به نوع محیط و نوع فضایی که می‌خواهید ایجاد کنید، می‌توانید این سه نوع نورپردازی مصنوعی را با یکدیگر ترکیب کنید. همچنین این امکان وجود دارد که باتوجه‌به نیازها و شرایط مالیتان، یک سیستم روشنایی سفارشی‌سازی شده، تهیه کنید.

دکوراسیون کافی شاپ با ۳۸ طراحی جدید و متفاوت

اهمیت نور طبیعی در طراحی داخلی کافی شاپ

ساده‌ترین راه ساخت کافه برای قرار عاشقانه باطراوت، پایدار، سازگار با محیط‌ زیست و راحت؛ استفاده از بیش‌ترین میزان نور طبیعی است. یک فضای باز با نور طبیعی انتخاب نخست بسیاری از افراد است.

نحوه چیدمان وسایل در دیزاین کافی شاپ

چیدمان کافه هسته اصلی دکوراسیون داخلی کافی شاپ شما را تشکیل می‌دهد. روش‌های زیادی برای انتخاب نحوه چیدمان میز و صندلی‌ها وجود دارد، اما نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که بین جذابیت و زیبایی طرح و جنبه کاربردی آن تعادل خوبی ایجاد شود. برای مثال نحوه چیدمان میز و صندلی تداخلی در رفت‌وآمد مشتری و کارکنان ایجاد نکند.

هزینه تولد در کافی شاپ تهران - مطلب دقیق

اهمیت پخش موسیقی در کافی شاپ

در کنار طراحی بصری محیط داخلی کافی شاپ؛ برای انتقال انرژی مثبت به حال و هوای کافه می‌توانید از موسیقی استفاده کنید. البته در انتخاب موسیقی مناسب باید دقت کافی را در نظر داشته و از سبک موسیقی استفاده کنید که سبب جذب مشتریان زیادی به داخل کافه شود. همچنین موسیقی انتخاب شده باید با سبک طراحی کافی شاپ هماهنگ باشد. برای مثال از موسیقی راک در کافی شاپ کلاسیک استفاده نکنید.نکته دیگری که دررابطه‌با پخش موسیقی اهمیت دارد، کیفیت پخش و حجم صدا است. به این معنا که صدای موسیقی در تمام قسمت‌های کافه به یک اندازه پخش شده و بلندی آن به‌گونه‌ای باشد که نه گوش مشتریان را آزار دهد و نه اینکه در حد زمزمه بسیار نامفهوم باشد.

انواع تم کافی شاپ

1.اصول طراحی کافی شاپ با تم Rustic

در میان تمام ایده‌های طراحی داخلی کافی شاپ، تم داخلی روستیک از همه محبوب‌تر است. در این تم بسیاری از آیتم‌های دکوراسیون با مواد اولیه طبیعی و عناصری مانند چوب، گیاهان و آجر ترکیب می‌شود.در تم روستیک می‌توان از طریق عناصر قدیمی مانند مزرعه، خانه‌های روستایی و یا سایر آیتم‌های مشابه، یک فضای قدیمی ایجاد کرد. همچنین می‌توانید از در و پنجره‌های قدیمی، فلز، سنگ، سبدهای حصیری، کوزه‌های قدیمی و تخته سیاه در قسمت‌های مختلف دکور کافی شاپ استفاده کنید. به‌طورکلی، فضای ایجاد شده باید حس قدیمی بودن را به مشتری القا کند.

2.اصول ساخت کافه برای قرار عاشقانه با تم کافه باغ

تم کافه باغ در ساخت کافه برای قرار عاشقانه نیز بسیار محبوب بوده و نمونه‌های آن در بسیاری از شهرها وجود دارد. این نوع طراحی، به مشتریان حس طراوت و هوای تازه می‌دهد. بهتر است با به‌کارگیری پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای برای روشنایی داخلی کافه از نور طبیعی خورشید استفاده کنید. چراکه ترکیب پوشش سبز گیاهان و نور خورشید؛ فضای طبیعی و آرامش‌بخشی را ایجاد می‌کند.اولین قدم برای اجرای این تم، فراهم‌ کردن محیط مناسب برای چیدمان درست و اصولی گیاهان است. علاوه بر قراردادن گیاهان بر روی زمین؛ می‌توانید تعدادی از آنها را در قفسه‌های دیواری قرار داده و یا از سقف آویزان کنید.

انتخاب تم کافی شاپ

استفاده از اکسسوری های بادکنک و شمع وگل

استفاده از این وسایل ها در ساخت کافه برای قرار عاشقانه بسیار جذاب است.تزیین کافه امر مهمی است که علاوه بر جذاب کردن فضا موجب مناسب شدن فضا برای قرار های عاشقانه میشود.

کلام آخر:

در این مقاله تمام نکات در رابطه با بهترین ایده ساخت کافه برای قرار عاشقانه  ارائه شده است.در شرکت سرنقش ، مجموعه ای از هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانید جانی دیگر به کسب و کار خود بدهید.برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست