خانه دوبلکس به دلیل بزرگی، فضای زیادی برای دکوراسیون دارد که می توانید با کمی خلاقیت از آن‌ها به خوبی بهره ببرید.برای دکوراسیون خانه دوبلکس بیشتر از تزئینات، کاربرد و کارایی خانه دوبلکس را در نظر بگیرید.در این مقاله  ایده هایی برای دکوراسیون خانه دوبلکس قرار داده شده است.

دکوراسیون خانه دوبلکس

دکوراسیون خانه دوبلکس

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که اصلا خانه دوبلکس چیست؟ معماری ساختمان ها به اشکال گوناگونی صورت می گیرد و این سبک تنها یکی از آنها است. به طور کلی می توان گفت اگر یک ساختمان دو طبقه توسط پله به هم متصل شده باشند، می توان آن خانه را دوبلکس نامید.این سبک از معماری مزیت های متعددی داشته و فضای کافی را در اختیار قرار می دهد.

پله در دکوراسیون خانه دوبلکس

امکانات تزئینی پله ها بسیار زیاد است. شما باید ایمنی را با راحتی و زیبایی شناسی ترکیب کنید. به عنوان مثال پیچش پله‌ها، فضای کمتری را اشغال می کند، اما به اندازه کافی کاربردی و ایمن نیست، یا بدون نرده، راه پله خیلی زیبا نیست. اگر فضا یک نگرانی در دکوراسیون خانه دوبلکس شما است، یک پله مارپیچی برای رفع این مشکل ضروری می باشد. پله مارپیچ فضای بسیار کمی را در دکوراسیون خانه دوبلکس اشغال می کند و به راحتی می توانید طرحی را انتخاب کنید که متناسب با سبک و سلیقه‌ی شما باشد.از پله‌های شیشه‌ای استفاده کنید. پله‌های ترنسپارنت، به توهم فضای بیشتر در فضای دکوراسیون خانه دوبلکس شما کمک می کند.راه دیگری برای ایجاد توهم فضا، استفاده از پله‌های معلق است. این پله‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تنها کف هر پله در دسترس می باشد. این پله‌ها زمانی که روی آن قدم بر می دارید، احساسی جادویی به شما انتقال می‌دهند.

استفاده از فضاها به صورت مناسب

از فضایی که در زیر پله ها قرار دارد استفاده کنید تا مکانهای زیبایی ایجاد کنید ، به عنوان مثال، قرار دادن قفسه‌ ها، واحدهای دیواری و انبار. فضای زیر پله‌ها می تواند در دکوراسیون خانه دوبلکس مورد استفاده قرار بگیرد. با ساخت یک فضای کوچک، زیر پله‌ها، مانند یک دفتر کوچک یا یک انباری، از این فضا به خوبی استفاده کنید. همچنین اگر به گل و گیاه علاقه‌مند هستید، پله‌ها مکان مناسبی برای این کار هستند، تا مسیرهای عبور خود در خانه را به کمک گیاهان زیبا و با طراوت کنید.

دکوراسیون خانه دوبلکس

نمای خانه های دوبلکس مدرن یا کلاسیک؟

اینکه چه سبک از ساختمان دوبلکس بهتر است یا بدتر کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. معمولا خانه های دوبلکسی که به سبک کلاسیک طراحی و ساخته می شوند، هزینه بالاتری را به خود اختصاص می دهند، البته باید این امر را متذکر شد که لزوما صرف هزینه بالا ملاکی بر بهتر بودن ساختمان دوبلکس از رقبایش نیست. خانه های بیشماری هستند که با وجود صرف هزینه های بسیار زیاد، عملکرد مناسبی نداشته اند.

ایده هایی برای دکوراسیون داخلی منازل دوبلکس

فضای خانه های دوبلکس به طراحان این امکان را می دهد که برای دیزاین داخلی منزل از ایده های زیادی استفاده نمایند و علاوه بر این منازل دوبلکس بی نظیر و خاص هستند و اغلب افراد تمایل دارند در این خانه های شیک و باکلاس زندگی کنند.راه پله خانه دوبلکس جزء جذاب ترین بخش خانه محسوب می شوند و راه پله ها به صورت گرد و سه طرفه و … طراحی می شوند همچنین برای دیزاین داخلی این راه پله ها از سبک های کلاسیک و مدرن استفاده می شوند.برای طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی دوبلکس از سبک های کلاسیک و مدرن استفاده می شود که در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک همه عناصر نظیر سقف و دیوار ها و وسایل منزل به صورت پر زرق و برق انتخاب می شوند.طراحی دکوراسیون خانه دوبلکس مدرن نیز بر پایه سادگی استوار هستند و برای دیزاین داخلی آن ها از هیچگونه تزیینات اضافی استفاده نمی شود.

دکوراسیون آشپزخانه در خانه دوبلکس

آشپزخانه مهم ترین جزء در هر خانه ای است که در دکوراسیون خانه دوبلکس آشپزخانه در طبقه اول قرار می گیرد و اغلب در فضای آشپزخانه ها این منازل پنجره های بزرگی قرار دارند.برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه در منازل دوبلکس بهتر است کابینت ها را به گونه ای نصب کنید که تا سقف امتداد داشته باشند تا بتوانید فضای بیشتری برای نگهداری وسایل مورد نیاز داشته باشید.یخچال و گاز نیز جزء مهم ترین وسایل در فضای آشپزخانه محسوب می شوند و شما می توانید رنگ این وسایل ضروری را با توجه به رنگ کابینت ها استفاده نمایید.در اغلب خانه های دوبلکس کوچک در طبقه بالا اتاق خواب و اتاق کار و اتاق مطالعه قرار دارند و شما می توانید با توجه به سبک کلی طراحی داخلی منزل خود دکوراسیون این اتاق ها را طراحی نمایید.

دکوراسیون خانه دوبلکس

سخن پایانی :

شرکت سرنقش ، مجموعه ای هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانید فضای داخلی منزل ،هتل و….را زیبا کنید. همین حالا با تماس بگیرید و مشاوره ای رایگان داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست