انتخاب کاغذ دیواری ها به دلیل اینکه تأثیرات بسیار بزرگ و عمده‌ای در نمای داخلی خانه ایجاد می‌کنند، در دکوراسیون داخلی منزل اهمیت بسیاری دارند. در واقع دیوارها و رنگ و طرح آن‌ها، مانند زمینه یک نقاشی بزرگ است و طرح و نقش این زمینه، کلیت حس و حال فضای داخلی خانه را تعیین می‌کند.ما در این مقاله در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری برای منزل صحبت می کنیم.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

برای انتخاب کاغذ دیواری برای منزل باید دقت زیادی کنیم.زیرا در طراحی خانه های کوچک رنگ و طرح کاغذ دیواری بسیار تاثیر گذار است. بعضی از مدل های کاغذ دیواری باعث میشوند فضای خونه کوچکتر  نشان داده شود. اما اگر حرفه ای انتخاب کنید خانه بزرگتر نشان داده می شود.

نحوه پوشش كاغذ ديواری بر روی دیوار

کاغذ دیواری را می توان به نحوه های مختلف روی ديوارهای يک فضا نصب كرد. برای مثال می توان تمام ديوارها را با يک مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا برای برجسته كردن نقطه كانونی، تنها يک ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ همچنين می توان برای هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرح های متفاوت استفاده كرد.

انتخاب کاغذ دیواری برای منزل بر اساس دکوراسیون

از آنجایی که نصب کاغذ دیواری آسان است و نمای زیبایی به منزل میبخشد میتوان گفت کاغذ دیواری تا حد زیادی جایگزین رنگ شده است. کاغذ دیواری در رنگ های تیره و روشن و طرح های ساده و شلوغ وجود دارد که باید در انتخاب آن ها دقت کنید.هنگام انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری باید رنگ وسایل خانه و رنگ کلی دکوراسیون خانه  تان را مد نظر داشته باشید و متناسب با ان ها طرح خود را انتخاب کنید تا با هم هماهنگی داشته باشند. اگر کاغذ دیواری تان با دکوراسیون منزل و رنگ وسایل همخوانی نداشته باشد منزلی زشت و نامنظم خواهید داشت.

انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری بر اساس متراژ منزل

در انتخاب کاغذ دیواری برای منزل یکی دیگر از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید متراژ خانه است اگر خانه کوچکی دارید باید از کاغذ دیواری های رنگ روشن و براق انتخاب کنید همچنین اگر کفپوش منزل تان طرح دار است باید کاغذ دیواری ساده استفاده کنید و اگر کفپوش منزل تان ساده است بهتر است کاغذ دیواری طرح دار انتخاب کنید.

 انتخاب کاغذ دیواری برای خانه

مقاومت و استحکام کاغذ دیواری

این مهم است كه در خصوص مرسوم ترین انواع طرح های موجود، در زمان خرید اطلاعاتی داشته باشید. اساساً كاغذ دیواری هایی كه دارای پوشش وینیل هستند بادوام ترین انواع كاغذ دیواری ها شمرده می شوند. این مدل همچنین قابل شست وشو و ضد آب هستند. همین گونه از كاغذ دیواری خود به دو مدل تقسیم می شود:مدل اول در قسمت پشت كاغذ دیواری دارای لایه ای از وینیل است و مدل دوم دارای لایه ای از وینیل در قسمت روی كاغذ دیواری است كه مسلما مدل دوم ماندگاری بیشتری دارد. مدل نخست قابل شست وشو و ضد آب است و راحتتر از روی دیوار كنده می شود. بدین ترتیب مدل دوم كاغذ دیواری ها دارای پوشش وینیل، می توانند مناسب ترین مورد برای انتخاب باشند.

انواع طرح کاغذ دیواری

در انتخاب کاغذ دیواری برای منزل با طرح های عمودی و راه راه باعث می شود دیوار بلندتر و سقف مرتفع تر به نظر برسد.طرح های افقی در کاغذ دیواری باعث می شود با خطای دید در پهن شدن دیوار، فضا وسیعتر و بزرگتر به نظر برسد. سقف در این حالت کوتاه می شود.کاغذ دیواری پذیرایی با خطوط شکسته یا نقوش تیز و هندسی انرژی، هیجان و پویایی فضا را بیشتر می کند.

هارمونی کاغذ دیواری با اساس منزل برای خانه های بزرگ

به طور کلی برای دیزاین و دکوراسیون خانه های بزرگ به قواعد و قانون های خاصی نیاز ندارید و می توانید مطابق با سبک و سیاق خانه تان از طرح های متنوعی برای مدل کاغذ دیواری پذیرایی تان استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که مدل انتخابی شما حتما باید با سبک دکوراسیون شما هماهنگ باشد، به طور مثال اگر مبلمان و سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است پس حتما طرح شما باید از طرح و رنگ های نسبتا لوکس و کلاسیک انتخاب شود تا هماهنگی و هارمونی مشخصی در فضای داخلی شما ایجاد شود.

مدل کاغذ دیواری برای خانه

سخن پایانی :

در این مقاله تمامی نکات برای انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب برای منزل  را ارائه دادیم .شما می توانید با خیالی آسوده صفر تا صد طراحی دکوراسیون منزل خود را به طراحان حرفه ای دکوراسیون داخلی و خارجی تیم سر نقش بسپارید.همین حالا با ما تماس بگیرید و مشاوره ای رایگان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست