امروزه تعداد رستوران و کافی شاپ ها  زیاد شده است. همچنین مشتریان گزینه های متنوعی را برای انتخاب کردن رستوران دارند .  بسیاری ازافراد ترجیح می دهند درمحیطی بسیار راحت و زیبا ازغذا ونوشیدنی های سفارشی لذت ببرند. دراین بین انتخاب صندلی رستورانی نقش ویژه ای دارد، چرا که اولین گام ارتباط با مشتری است. نه تنها جزئی از دکوراسیون است بلکه بخشی ازارتباط با مشتری را رقم میزند و صندلی رستورانی خوب، آسایش وآرامش مشتری را رقم می زند. البته این امر باعث احساس خوب در مشتری از نظر میزان اهمیت شما نسبت به آن ها خواهد شد.

 

راهنمای انتخاب صندلی رستورانی

برای انتخاب صندلی رستورانی  باید نکاتی را رعایت کنیم که در ادامه لیست قصد داریم این نکات را به شما آموزش دهیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.
•اهمیت هماهنگی میز و صندلی رستورانی.
• اهمیت ميزان  راحتي برای انتخاب صندلی رستورانی .
•اهمیت وزن و ارتفاع صندلی رستورانی .
• جنس صندلی رستوران چگونه باشد بهتر است.
• قیمت صندلی رستورانی.
• متراژ رستوران را قبل از خرید صندلی مد نظر قرار دهید.

اهمیت هماهنگی میز و صندلی رستورانی

زمانی که به رستوران ویا کافه ای می رویم ،آنچه ما را جذب می کند فضا و طراحی داخلی رستوران  ، وسایل و میز و صندلی های آنجاست .اگر برایمان جذاب بود آنوقت انتخاب می کنیم به آنجا برویم یا خیر. یکی از مهم ترین جنبه های خاطره انگیز برای مشتری ها، میز و صندلی رستوران است.باید به دائمی بودن مشتری ها فکر کرد، پس مطمئن باشید باید به راحتی او بیشتر از خود او فکر کنید .

اهمیت هماهنگی میز و صندلی رستوران

 

اهمیت میزان راحتی برای انتخاب صندلی رستورانی 

اولین چیزی که مو قع انتخاب صندلی رستورانی  نیاز به چک کردن آن دارید راحتی آن است .روی صندلی بنشینید و راحتی صندلی را از جنبه های مختلف بسنجید .حالت نشیمن و هم چنین پشتی صندلی را چک کنید و ببینید آیا متناسب بدن هست یا نه.اینکه نشیمن و پشتی بالشتک دارد و بالشتک ها سفت هستند یا نرم . نکته ی دیگری که باید در نظر بگیرید برای این منظور لازم است برای مدت طولانی تری روی صندلی بنشینید و میزان راحتی آن را با گذشت زمان چک کنید.

 

اهمیت وزن و ارتفاع صندلی رستورانی

رستوران جایی است که مردم معمولا دوست دارند مدت زیادی در آنجا بنشینند ، و لذا صندلی ها ی کوتاه و متوسط برای آن انتخاب بهتری است . ضمنا پشتی بلند صندلی را فراموش نکنید چرا که برای صندلی رستورانی اصل مهمی است . به علاوه وزن صندلی را باید چک کنید .صندلی رستورانی نباید طوری باشد که وقتی روی آن نشسته اید جابه جا شود چون برای مشتری آزار دهنده است.پس صندلی های سنگین انتخاب بهتری است .سایز معمول برای صندلی های رستورانی نیز 40 در 45 در 50 سانتی متر است .

جنس صندلی

جنس میز و صندلی شما هم از جنبه های مختلفی مهم است .در انتخاب جنس نه تنها دوام آن مهم است بلکه صندلی باید متناسب با فضای رستوران باشد . مثلا صندلی چوبی آن هایی که شبیه چوب هستند حس گرما به فضا منتقل می کنند و صندلی های فلزی فضایی سرد دارند . صندلی های بسیاری هم هستند که ترکیب این دو جنس اند و می توانند این دو حس را تعدیل کنند.

اهمیت جنس صندلی
قیمت صندلی رستورانی

از عجله کردن در خرید پرهیز کنید . طبق باور های غلط بعضی افراد که هر چه وسیله گرانتر باشد جنس آن نیز بهتر است .بهترین مدل های بازار، ایرانی بوده و چون متریال و مواد به کار رفته در صندلی رستورانی خوب می باشد و از نظر قیمت مقرون به صرفه است و می توان به راحتی در فضای باز از آن استفاده کرد .قبل از در نظر گرفتن مزیت های دیگر صندلی رستورانی برای فضای باز باید به بودجه و نوع آب و هوای منطقه توجه داشته باشید تا برای شرایطی مانند باران ، گرد و غبار یا نور خورشید وسایل لازم همراه با آن خریده کرده باشید .

هزینه های صندلی رستوران
متراژ رستوران را قبل از خرید صندلی مد نظر قرار دهید

انتخاب نوع میز و صندلی باید به گونه ای باشد که با تناسب رستوران هم خوانی داشته باشد . به عنوان مثال اگر فضای رستوران شما محدود است بهتر از که از میز و صندلی هایی استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال می کنند .علاه بر این تعداد میز و صندلی ها نیز می تواند یکی از عوامل مهم در چیدمان رستوران به شمار رود ، پس باید بین اندازه رستوران و تعداد میز و صندلی ها ی موجود در آن تناسب برقرار کنید .

 اهمیت جنس صندلی

 

نتيجه گيري :

انتخاب صندلی برای مکان های عمومی مانند کافی شاپ ها ،فست فود ها ، هتل ها و رستوران ها از موارد ضروری به حساب می آید. از جمله مواردی که هنگام انتخاب باید به آن دقت کنید سلیقه مشتریانی  که به رستوران شما رفت و آمد می کنند ،جنس صندلی ، ارتفاع آن ،قیمت ، وزن و سایز و هماهنگی صندلی با دکوراسیون و کفپوش اشاره کرد . پس با اطمینان خاطر صفر تا صد کار خود را به گروه سرنقش بسپارید با رعایت  تمامی نکات بالا بهترین خرید را  انجام می دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست