هنگامی که میخواهیم یک کافی شاپ راه اندازی کنیم . یکی از مهمترین مرحله ها  بعد از انتخاب مکان مناسب خرید تجهیزات کافی شاپ می باشد.قبل ازاینکه بخواهیم  اقدام به خرید تجهیزات کافه کنیم لازم است که با دستگاه های مورد نیاز آشنایی داشته باشید.تا بتوانیم بهترین انتخاب را کنیم زیرا تجهیزات کافی شاپ  بالاترین بازده را درسرمایه گذاری شما دارد.برای خرید تجهیزات کافی شاپ باید وسایل و ابزارهای با کیفیت را انتخاب کنیم تا هم دوام خوبی داشته باشند و هم کارایی مناسب تا نیازها ی ما را به خوبی برآورده کنند و به مشکل نخوریم.

 

تجهیزات کافی شاپ

در این مقاله به معرفی و بررسی تجهیزات کافی شاپ می پردازیم:

 • قهوه ساز

این دستگاه یکی از اصلی ترین تجهیزات هر کافه ای است.از این دستگاه برای تهیه قهوه دمی استفاده می شود که در هر کافه طرفداران زیادی دارد. عملکرد این دستگاه می تواند تاثیر زیادی در کیفیت قهوه داشته باشد.

قهوه ساز

 • آسیاب قهوه

می توان گفت دستگاه آسیاب قهوه یکی دیگر از تجهیزات اصلی درهر کافی شاپ میباشد.  که از آن برای تهیه پودر قهوه تازه استفاده می شود.کیفیت و طعم قهوه تا حد زیادی به عملکرد دستگاه آسیاب بستگی دارد. در انتخاب دستگاه آسیاب قهوه باید به عواملی مثل توان دستگاه، نوع کارایی، کیفیت پودر قهوه و دقت دستگاه توجه کرد.تا با کیفیت ترین قهوه را برای مشتری فراهم نمود.

آسیاب قهوه در کاقه

 

 • دستگاه اسپرسو

از دیگر تجهیزات مهم کافی شاپ دستگاه اسپرسو می باشد که از آن برای تولید قهوه ای غلیظ به نام اسپرسو استفاده می شود.دستگاه اسپرسو انواع مختلفی دارد که میتوان از آن را به چند دسته تقسیم کرد:

 1. نوع عملکرد: تمام اتوماتیک – اتوماتیک – نیمه اتوماتیک
 2. تعداد گروپ: تک گروپ – دو گروپ – سه گروپ
 3. تکنولوژی بویلر: تک بویلر – دو بویلر – مولتی بویلر

 

اسپرسو ساز در کافه

 

 • بلندر

بلندر یا همان مخلوط کن از مهمترین تجهیزات کافی شاپ می باشد که در همه ی کافه ها مورد استفاده قرار می گیرد.از بلندر برای  مخلوط کردن و تهیه انواع شیک،اسموتی و انواع کوکتل ها استفاده می شود.این دستگاه مخلوط کردن ترکیباتی مثل بستنی و یخ را با قدرت زیادی انجام میدهد. در زمان خرید بلندر لازم است به کیفیت و ظرفیت دستگاه توجه کنید. بلندر در دو مدل کاور دار و بدون کاور در بازار وجود دارد.تفاوت این دو نوع برای تولید سرو صدایشان میباشد. برای جلوگیری از ایجاد سر و صدا در محیط کافه از بلندر کاوردار استفاده می شود.

بلندر در تجهیزات کافه

 

 • شیکر

از شیکر میتوانیم به عنوان یک وسیله بسیار مهم در کافه یاد کنیم. از شیکر برای میکس کردن انواع بستنی و میلک شیک های غلیظ استفاده می شود. تفاوت مدل شیکر ها در تعداد لیوان های آن می باشد که برای راه اندازی سریع کاربرد خوبی دارد.

 

خرید شیکر برای کافه

 • یخچال و فریزر

یکی دیگر از تجهیزات اساسی در طراحی کافه خرید یخچال است .که مواد اولیه شما را به خوبی نگه میدارد  و تا آخرین امکان شما دور ریزی ندارید.

اهمیت یخچال در کافه

 

 • ماشین ظرفشویی در خرید تجهیزات کافی شاپ

یک راه حل مناسب برای شست و شوی سریع ظرف ها زمانی که کافی شاپ شما  مشتری زیادی دارد است، استفاده از ماشین ظرفشویی حرفه ای می باشد.  ماشین ظرفشویی هم یکی از اجزای مهم در تجهیزات کافه میباشد، پس خرید آن را فراموش نکنید و جز خرید اولیه بگذارید.

 

ماشین ظرفشویی در کافه

 • آب پرتقال گیری تمام اتوماتیک

دستگاه آب پرتقال گیری یکی از اساسی ترین وسایل در کافی شاپ هاست . دستگاه آب پرتقال گیری تمام اتوماتیک تمامی مراحل آبگیری را به طور اتوماتیک  انجام میدهد . و شما هیچ دخالتی نمی کنید.این دستگاه قدرت بسیار بالایی دارد و به راحتی یکی از گزینه های منو شما را ایجاد میکند.

آبمیوه گیری درتجهیزات کافه

 

 • گل خامه زن

در کافی شاپ ها برای تزیین انواع نوشیدنی های سرد و گرم و کیک ها از خامه پف کرده یا گل خامه استفاده می شود. برای تهیه گل خامه از دستگاه گل خامه زن استفاده می شود. دستگاه گل خامه زن نیز جز وسایل کافی شاپ،بستنی  وفروشی های ها  میباشد که کاربرد زیادی دارد. دستگاه گل خامه زن در دو مدل دستی و برقی می باشد.که بر طبق نیازتان انتخاب میکنید.

دستگاه گل خامه زن در تجهیزات کافه

لیست تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ در بخش سرو

 1. ظروف سرو
 2. لیوان و فنجان سرو
 3. نمکدان
 4. دستمال سفره
 5. ظرف مخصوص سس

تجهیزات سرو در کافی شاپ

دستگاه pos

برای آنکه كار مشتريان خود را به راحتي راه بیندازید ، می توانید از یک دستگاه POS استفاده کنید. اکثر دستگاه های POS دارای رابط کاربری با صفحه لمسی آسان هستند و می توانند به راحتی با آیتم های جدید منو، به روز رسانی شوند. با این کار سرعت را بالا می برید که نتیجه ی آن رضایت مشتریانتان خواهد بود.البته این ها تنها بخشی از تجهیزات کافی شاپ محسوب می شود.

در کنار این موارد تجهیزات دیگری مانند میز کار،رایانه ،وسایل برودتی ،هود و… مورد استفاده قرار میگیرد که بر اساس فضای شما درابعاد مختلف ساخته میشود.

نتیجه گیری :

ما در این مقاله نحوه خرید تجهیزات  کافی شاپ را به طور کامل آموزش دادیم .بعد از فهرست بندی و انجام خرید تجهیزات مورد نظرتان میتوانید صفر تا صد طراحی دکوراسیون کافی شاپ را با خیالی آسوده به تیم سرنقش بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست